czwartek, 31 marca 2016

BIULETYNKA | KWIECIEŃ 2016

Nadeszła końcówka marca więc zapraszam na świeżą dawkę informacji o wydarzeniach literackich. W tym numerze Biuletynki znajdziecie krótkie podsumowanie wydarzeń z marca i dowiecie się, co czeka nas w miesiącu kwietniu. 

środa, 30 marca 2016

BOOK TOUR: „CZY WSPOMINAŁEM, ŻE CIĘ POTRZEBUJĘ?” – ESTELLE MASKAME | Między sercem a rozumem

Rozłąka niejednokrotnie potrafi ukoić ból i pomóc zapomnieć. Może też potwierdzić, że uczucie, które łączy dwójkę młodych ludzi nie jest chwilowym zachwytem i wybrykiem młodości, a prawdziwym i dotychczas im nieznanym ukojeniem potrzeby serca. Czy przyrodnie rodzeństwo ma możliwość zaspokoić odgłosy bijącego głośno serca, czy może w tej grzej powinien wygrać rozsądek i zapobiec szaleńczemu uczuciu?

wtorek, 29 marca 2016

„WYTAŃCZYĆ MARZENIA” – MICHAELA DEPRINCE, ELAINE DEPRINCE | Marzenia nie są dla słabych


Jak wiele możliwości mieści się w słowie determinacja? Odpowiedzią na to pytanie zdaje się być biograficzna opowieść znanej tancerki baletowej Michaeli DePrince. Historia czarnoskórej dziewczyny, którą przedstawia książka „Wytańczyć marzenia”, może stanowić całkiem solidny motywator w walce o własne marzenia.

sobota, 26 marca 2016

"KSIĄŻKA Z JAJEM" - ROZPAKOWANIE PACZKI | ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE


Z przyjemnością zgłosiłam się do akcji "KSIĄŻKA Z JAJEM", jaką zorganizowała autorka bloga Rozmaite Poczytania Gagatki. Celem akcji była wielkanocna wymiana książkowa.

czwartek, 24 marca 2016

„BETIBU” – CLAUDIA PIÑEIRO | Dom jest jedynym świadkiem


Niesłychane jest, jak bardzo zainteresować może powieść, w której dialogi ukryte są w treści i trzeba się ich doszukiwać. Claudia Piñeiro zaskakuje stylistycznie, ale wnikliwe oko dostrzeże mocną wartość samego przekazu. Mimo kryminalnego charakteru, autorka zaaplikowała swojej historii pomysłową i jakże trafną charakterystykę współczesnego społeczeństwa. 

sobota, 19 marca 2016

PRZEDPREMIEROWO: „NAŚLADOWCY” - INGAR JOHNSRUD


Za sprawą twórczości Jo Nesbø kryminał norweski nie jest dla mnie nowością i chcąc przekonać się, że moja pozytywna opinia nie dotyczy tylko jednego Norwega, skorzystałam z możliwości przeczytania „Naśladowców”, rozpoczynających serię z Fredrikiem Beierem, autorstwa Ingara Johnsruda. Autor, na co dzień pracujący jako dziennikarz, zaproponował obfitujący w ofiary debiut, w którym do końca nie ma pewności, kto odpowiada za makabryczne zbrodnie.

wtorek, 15 marca 2016

LITERACKI PRZEGLĄD BLOGOWY #2

W ostatnich dwóch tygodniach trafiłam na kilkanaście wpisów, które szczególnie mnie zainteresowały. Większość z poniższych linków prowadzi do recenzji, ale znajdziecie wśród nich także wpisy okołoksiążkowe. Z przyjemnością prezentuję efekty drugiej odsłony LITERACKIEGO PRZEGLĄDU BLOGOWEGO.

piątek, 11 marca 2016

"PLAGIAT" - MAURYCY NOWAKOWSKI | Złodziejstwo nie popłaca...

Maurycy Nowakowski, którego niektórzy mogą kojarzyć jako autora kilku biografii, podjął się nowego zadania i proponuje czytelnikom powieść kryminalną. Akcja umiejscowiona została w pięknym Wrocławiu, a fabuła niejednokrotnie wprowadza odbiorcę w stan osłupienia. Pochłonęłam lekturę szybko i już we wstępie dzielę się ważną informacją, opis znajdujący się na okładce powieści zdradza zbyt wiele i może spowodować zupełnie inny od mojego odbiór publikacji.

czwartek, 10 marca 2016

"WYKOLEJONY" - MICHAEL KATZ KREFELD | Kolejny biały anioł...

Literaturę szwedzką cenię za sprawą Camilli Läckberg, do norweskiej stale przekonuje mnie Jo Nesbø. Idąc utartym już szlakiem, zawędrowałam do duńskiej stolicy, aby poznać twórczość kolejnego skandynawskiego pisarza. Wybór padł na Michaela Katza Krefelda, który pierwszą częścią 10-tomowej serii „Ravn” podbił serca miłośników powieści kryminalnych. Po lekturze „Wykolejonego” dołączam do szerokiej rzeszy fanów i przyznaję, że autor w przystępny i pomysłowy sposób podszedł do niełatwego tematu, jakim jest handel ludźmi i prostytucja.

wtorek, 8 marca 2016

WYNIKI KONKURSU „KRYMINALNE MUST HAVE”

http://www.mozaikaliteracka.pl/2016/03/wyniki-konkursu-kryminalne-must-have.html 
Zapraszam na wyniki konkursu "KRYMINALNE MUST HAVE", w którym do wygrania było "Morderstwo i cała reszta" Marty Reich.

niedziela, 6 marca 2016

"GNIAZDO DUMY" - MAŁGORZATA PRZYTUŁA-SAWICKA | Wielki świat, który żywi się złudzeniami…

Przez kilka dni błądziłam myślami po kontynencie, na którym kangurów jest dwukrotnie więcej niż ludzi. Australia stała się bowiem tłem nowej powieści Małgorzaty Przytuły-Sawickiej „Gniazdo dumy”. Jako miłośniczka podróży, autorka postanowiła przedstawić nam świat polskich emigrantów zamieszkujących przedmieścia Sydney. Przyznaję, że to spotkanie było dla mnie trudne i wywołało mieszankę uczuć, nie tylko tych pozytywnych.

czwartek, 3 marca 2016

LITERACKI PRZEGLĄD BLOGOWY #1

Odwiedzam wiele blogów literackich i z dużą przyjemnością czytam recenzje innych czytelników. Zauważyłam jednak, że niektóre z nich giną w wirtualnym tłumie, a szkoda, bo widać w nich zaangażowanie i trud wniesione przez autora bloga.

środa, 2 marca 2016

"BRITISH LIFE" - ANNE COLLINS | Penguin Readers


Dziś opowiem bardzo krótko o książeczce „British Life” autorstwa Anne Collins, która wchodzi w skład "Penguin Readers".

wtorek, 1 marca 2016

MINI BOOK CHALLENGE 2016 | Podsumowanie lutego

http://www.mozaikaliteracka.pl/2016/03/mini-book-challenge-2016-podsumowanie.html
Takie podsumowania mogą wpłynąć na człowieka nieco depresyjnie. Nie mam na myśli mało efektywnej realizacji wyzwań czytelniczych, a świadomość, że czas tak szybko upływa. Najkrótszy miesiąc w roku jest już za nami więc zapraszam Was na podsumowanie lutego w realizacji wyzwania czytelniczego MINI BOOK CHALLENGE 2016.
TOP