„NIEMORALNY UKŁAD” – VICTORIA BLACK | To uczucie pikantnie wypełnia szczeliny zauroczonej wyobraźni

Zmysłowa intryga kluczem do najpiękniejszych uczuć! Niemoralny układ to bez wątpienia przyjemna i mocna wciągająca historia – nie brakuje w niej scen spojonych przenikliwym smutkiem, nie brakuje też alarmującej przebiegłości współczesnych mediów, ale najbardziej zaakcentowana zostaje nić rodzącej się znienacka namiętności. Victoria Black angażuje tu dwie dotknięte życiem zawodowym twarze, otwierając ich codzienność na nieco szalone i z pewnością niezamierzone doznania.

Wszystko zaczyna się tu od sceny niewątpliwie trudnej – od emocjonalnej i jednocześnie oficjalnej ucieczki przed niepokojącą toksyczną relacją. Rozwód, inspirujący wyjazd do najbliższej przyjaciółki i kojące w swej sielskości otoczenie – ta wizja to gwarancja potrzebnego odpoczynku oraz niepodważalna szansa na artykuł, który może zakończyć się upragnionym awansem. Vanessa to znana dziennikarka – wyraźnie zasadnicza, elokwentna i pozornie pewna siebie, a jednak odczuwalnie nieufna względem potencjalnego uczucia. Anthony zjawia się w tej przestrzeni nieoczekiwanie, filmowo obrazując własną niepokorność. Ten człowiek ewidentnie potrzebuje resetu od kobiet – spontaniczny urlop w domu siostry to narzucona przez szefa przerwa, ale też początek niełatwej do okiełznania żarliwości. Duża różnica wieku i nieustający splot wzajemnych zgryźliwości to jedno, a intymność to drugie. Czytelnik widzi, jak bardzo opornie idzie prawnikowi zwierzanie się ze swoich słabości, w swej medialnej otwartości okazuje się zaskakująco zamknięty na własne emocje, dostrzegalnie skrywa jakieś tajemnice. Niespodziewanie staje się zagadką nie tylko dla świeżo poznanej kobiety, ale też dla samego odbiorcy – mocno zaintrygowanego jego nieprzyjemną przeszłością. Każdy z tej zażartej dwójki próbuje przepracować zakręty we własnych życiorysach, każdy wyraźnie domaga się bliskości, nawet jeżeli sam nie potrafi tego odpowiednio zdefiniować. Udawany związek okazuje się zatem wstępem do znacznie silniejszej i bardziej ognistej relacji. Zastosowana tu naprzemienna narracja pierwszoosobowa niewątpliwie dodaje wrażeniom smaku – pozwala zajrzeć głębiej i doświadczyć bardziej.

To uczucie pikantnie wypełnia szczeliny zauroczonej wyobraźni, fascynuje i uzależnia swym zmysłowym charakterem. Victoria Black emocjami wkrada się do skruszonego kobiecego serca, jednocześnie narusza otchłań zamkniętej szczelnie męskiej wrażliwości – to w nich barwnie zaszywa zajmujące motywy Age Gap oraz Fake Dating, to w nich tworzy medialną i przy okazji małomiasteczkową scenerię dla błyskotliwego i odczuwalnie porywającego romansu. Niemoralny układ to historia miłości nasączonej dużą niepewnością, domagającej się czasu, zaufania i bliskości. To powieść piękna i niespodziewanie wzruszająca, ale przede wszystkim pełna soczystej namiętności.
_____ 
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Novae Res

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger