„DANGER. NA KRAWĘDZI UCZUĆ” – KLAUDIA BIANEK | To uczucie niezaprzeczalnie domaga się tajemnicy!

Niezwykle zmysłowa, pociągająca, grząska i nieodgadniona – właśnie tak można zdefiniować namiętność naruszonych intymności. Klaudia Bianek dociera emocjami aż do upojnego Miami, gdzie w spowitej nocną aurą chwili, uwagę przykuwają nielegalne wyścigi motocyklem. Smak adrenaliny koreluje z wyczuwalnym odurzeniem, utrwalając uczuciową świeżość dwojga nieznajomych. Tak zawiązuje się soczysta znajomość, tak kształtuje się fascynacja oraz portret zakazanej miłości, tak też przywołane zostają zadry przejmującej przeszłości.

Fabularnie wszystko zaczyna się tu od bolesnego wspomnienia – od wstrząsającej sceny straty, która determinuje wewnętrzną rozpacz osiemnastoletniej bohaterki. Przenikliwa tęsknota za mamą i siostrą oraz niepełnosprawność taty po przebytym udarze – tak trudne motywy splecione zostają z ekscytującą i jednocześnie niebezpieczną pasją. Szybka jazda wymarzonym Kawasaki to ucieczka od nadal nieprzepracowanej traumy, to także szansa na poprawienie rodzinnego budżetu. Carmen to kreacja nasączona żałobą, niezwykle jednak waleczna, zdeterminowana do osiągnięcia postawionego sobie celu. Pół Amerykanka, pół Hiszpanka. Zastosowana tu narracja pierwszoosobowa świetnie wypełnia wyobraźnię czytelnika – pozwala dostrzec doskwierające rany i nieśpiesznie trawić smutek, pozwala też wgryźć się w intensywny smak adrenaliny, jaką niezaprzeczalnie zapewniają wyścigi motocyklem. Autorka naprzemiennie wkrada się w myśli naruszonych kreacji, przywołuje nasączoną kobiecymi łzami przeszłość, sukcesywnie wdziera się w mroczne zaułki jego samotności. Arsen zdaje się być władczy, nadto surowy i stanowczy, w emocjach enigmatyczny, chowa w sobie niewyobrażalny ból, nie pozwalając zdzierać otulających go warstw niejasności. Ona wraca do licealnej codzienności, on okazuje się nauczycielem hiszpańskiego. Tak rodzi się potrzeba pokonania osnutego aurą tajemnicy przeciwnika, tak też kształtuje się niespodziewana namiętność z motywem zakazanej miłości oraz dostrzegalnej różnicy wieku – intymność w odczuciu spontaniczna, pieprzna i soczysta, scenicznie pełna namiętności i nieokiełznana. Odurzona nie tylko fizyczną fascynacją i dzikością elektryzujących doznań, ale także zmysłowym rytmem kubańskiej muzyki. Końcówka jawnie pokazuje, że ta historia to dopiero prolog do wzajemnego pożądania.

To uczucie niezaprzeczalnie domaga się tajemnicy! Klaudia Bianek drapieżnie wkrada się w osnute wzajemną fascynacją wrażliwości, ze śmiałością eksponuje intymność zakazanej miłości oraz motyw dużej różnicy wieku, odurza zmysły i narusza skrytość pragnień. Kobieca sensualność i determinacja, nielegalne wyścigi i adrenalina – to one stają się drogą do niedozwolonych i nieujarzmionych doznań. Namiętność tych dwojga przenika pochłoniętą wyobraźnię, okazuje się nie tylko spontaniczna, zachłanna i zniewalająca, ale także dostrzegalnie szczera i mocno przejmująca.
_____ 
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Ale!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger