LITERACKI PRZEGLĄD BLOGOWY #12
Listopadowe wieczory z pewnością przyczyniły się do przeżywania długich literackich podróży. Jakie książki wybierali w tym czasie blogerzy? Poniższy Literacki Przegląd Blogowy pozwoli wam przejrzeć kilka interesujących recenzji, a największą pociechę będą mieli miłośnicy literatury współczesnej.
- Nie ma ociekającej krwi i brutalności, w zamian jest spiłowany pazur, tęsknota i całkiem zawiła intryga kryminalna. Właśnie tak o pozycji „Successio" Dawida Niemca wypowiada się Konrad Mazur z bloga Grozomania.
- Powieść oparta na prawdziwej historii seryjnego mordercy, nieco brutalna i momentami sugestywna – tak wygląda debiut „Zaginione” Lone Theils oczami Marty Mrowiec.
- Co jest pokłosiem zabójczej zagadki w powieści „Splątanie” Macieja Lewandowskiego? Odpowiedź kryje się w recenzji tej powieści, jaką znajdziecie na blogu Taki jest świat.
- O tym, jak prosty prolog może namieszać w głowie opowiada Dominika z bloga BOOK MORNING w recenzji horroru „Ogniskowa” J.D. Bujak.
- Jaki efekt przynoszą charakterystyczne zaburzenia składni oraz powtórzenia fraz i najbardziej wstrząsających scen w publikacji „Księga Daniela” E. L. Doctorowa? Odpowiedź znajdziecie w recenzji, jaką przygotował Michał Stanek z bloga Za okładki płotem.
- Czy koniec świata może być paradoksalnie początkiem? Przekonajcie się o tym w recenzji książki „Piąta pora roku” Nory K. Jemisin, jaką przygotowała Olga z Wielkiego Buka.
- O smakowitej anegdocie w publikacji „Za tamtą górą” Antoniego Kroha opowiada Izabela Mikrut z bloga tu-czytam.
- Czy sto różnych historii można ubrać w jedną całość? Przekonajcie się w recenzji publikacji „Centuria. Sto opowieści rzek” Giorgio Manganelliego, jaką przygotował autor bloga Qubuś pożera książki.
- Czy publikacja „Awiatorzy. Opowieść o polskich lotnikach” Jarosława Sokoła należy do tajemniczo brzmiącej kategorii 4F? Odpowiedź znajdziecie w recenzji, jaką przygotowała autorka bloga Zaczytana do samego rana.
- Pani_Wu z bloga Zapiski w wolnych chwilach nazywa „Pamiętnik kobiety cudzołożnej” Curta Levianta wykwintną ucztą na najlepszej porcelanie. To określenie zdecydowanie zachęca do lektury.
- Jakie miejsce w życiu Iwana, bohatera powieści „Niewidzialne życie Iwana Isajenki” Scotta Stambacha, zajmuje literatura? Odpowiedź czeka w recenzji, jaką przygotowała Olga z bloga Okiem Wielkiej Siostry.
- Okres wojenny w absurdalnym i humorystycznym świetle? O zabawie słowami Matthiasa Nawrata w powieści „Wszystkie śmierci dziadka Jurka” opowiada autorka bloga Projekt książka.
- Bohaterowie jako tło i Ukraina jako zjawisko – tak wygląda publikacja „Tatuaż z tryzubem” Ziemowita Szczerka oczami Magdy z bloga Skrytka na kulturę.
- Konkretny i brudny obraz zła znajdziecie w książce „Król” Szczepana Twardocha zgodnie z recenzją, jaką przygotowała Karolina Sosnowska z bloga Tanayah Czyta.
- Jakie zwroty dodają autentyczności w powieści psychologicznej „Chilli” Poli Rewako? Przekonajcie się w recenzji tej publikacji, jaką przygotowała Daria z bloga Kraina Książką Zwana.
- Jak wygląda współczesny pisarz? Zajrzyjcie do wpisu autorki strony Do kawy blog, która we współpracy z kilkoma blogerami podzieliła się refleksjami na temat obecnego wizerunku pisarza.
Który wpis zainteresował Was najbardziej? Czekam na Wasze reakcje w komentarzach. Pozdrawiam!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.