WOJCIECH CHMIELARZ NA TARGU ŚNIADANIOWYM | RELACJA

Wojciech Chmielarz, jeden z najbardziej obiecujących współczesnych pisarzy kryminalnych, promuje obecnie swoją nową powieść Żmijowisko - thriller psychologiczny o tragedii, która niszczy... Autor cyklu kryminalnego o komisarzu Jakubie Mortce, cyklu gliwickiego oraz powieści postapokaliptycznej Królowa głodu, właśnie spotkał się z czytelnikami w nietypowej parkowej scenerii, aby opowiedzieć o swojej najnowszej propozycji literackiej.
Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem odbyło się podczas Targu Śniadaniowego na warszawskim Żoliborzu, a rewelacyjną rozmowę z autorem poprowadziła Weronika Wawrzkowicz. Jak dowiedzieli się uczestnicy wydarzenia, tytułowe Żmijowisko to nie tylko gospodarstwo agroturystyczne, ale także nazwa pewnego środowiska, które autor opisuje w najnowszej książce. Okazuje się bowiem, że wystarczy głupi żart opublikowany w sieci społecznościowej, aby stać się ofiarą niewyobrażalnej fali hejtu.
Podczas spotkania autor potwierdził, iż udało się sprzedać prawa filmowe do Cieni, pierwszy krok do ekranizacji jest już zatem zrobiony. Pisarz wspomniał również, że nazwiska osób, które będą pracowały przy produkcji, są naprawdę mocne, ale na tę chwilę nie może ich jeszcze ujawnić. Odpowiadając na pytanie jednej z uczestniczek, autor przyznał natomiast, że sam z przyjemnością wcieliłby się w jedną z ról.
Wojciech Chmielarz opowiedział również o swoim procesie pisarskim. Przyznał, że gdy zaczyna pisać nową książkę, ma w głowie jedynie jej szkic. Oczywiście, ma też wstępnie rozpisaną akcję oraz zna ważne twisty fabularne, ma także w głowie krótkie zarysy postaci, ale tak naprawdę zaczyna poznawać bohaterów, gdy konfrontuje ich z pierwszą sceną. Dopiero wtedy dostrzega, jakie są ich prawdziwe cechy charakterów. Autor zaznaczył w tym miejscu, że nie lubi tworzyć planów, ale jest świadomy, że w przypadku powieści kryminalnych są one częściowo niezbędne.
Uczestnicy spotkania chętnie zadawali kolejne pytania i nic w tym dziwnego - każdy, kto zadał autorowi przynajmniej jedno pytanie, otrzymał bowiem świeżutki egzemplarz najnowszej powieści, a pod koniec spotkania mógł poprosić o dedykację oraz wspólne zdjęcie z pisarzem.

Jesteście ciekawi, jak wygląda tytułowe ŻmijowiskoPoniżej podpowiadam, w których sklepach znajdziecie odpowiedź.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger