„OSTATNI ŚNIEG TEJ ZIMY” – NATALIA SOŃSKA | Powieść idealna dla każdej wrażliwej kobiety!

Miłość wymaga regularnej pracy. Bycie w związku to przecież nie tylko wzajemne komplementy, piękne uśmiechy i romantyczne wieczory we dwoje, to przede wszystkim szara codzienność, naznaczona rutyną dnia, często też zmęczeniem i kiełkującymi w głowie wątpliwościami. W takim momencie życia znajdują się właśnie bohaterowie książki Ostatni śnieg tej zimy – pięknie otulającej historii, którą czytelnikom przedstawia Natalia Sońska. I trzeba przyznać, że opowieść ta jest nie tylko przyjemnie zimowa, jak podpowiada już sam tytuł, ale też mocno życiowa, wzruszająca i dająca dużo ciepłej nadziei.

Małżeństwo Marty i Pawła ewidentnie przechodzi kryzys. Zamiast realizacji wspólnych marzeń i dbaniu o tak potrzebną w związku czułość, każde z nich zaczyna snuć własną wizję wspólnej przyszłości, co nieuchronnie prowadzi do przygniatających kłótni i rodzących się coraz głośniej wątpliwości. A przecież obydwoje pragną dla siebie jak najlepiej. Autorka świetnie interpretuje ich potrzeby, nie zapomina o tak istotnej tu warstwie emocjonalnej, pokazuje też, jak ważna we wspólnym życiu jest zwykła rozmowa. Szczególnie wtedy, gdy małżonkowie wyraźnie zaczynają się od siebie oddalać.

Ich burzliwa relacja zdaje się być idealnym podłożem dla tej historii, ale jak pokazuje sprytnie wymyślona fabuła, autorka przygotowała dla tej dwójki znacznie trudniejsze wyzwanie. W ich domu niezapowiedzianie pojawia się dziewczynka, która zupełnie nieświadomie miesza w ich pokruszonym życiu. A już na pewno pozwala znaleźć tej zagubionej dwójce, niezbędne w tej sytuacji pokłady ludzkiej empatii. To właśnie wizyta małej Blanki sprawia, że cała opowieść staje się jeszcze bardziej wartościowa, pouczająca i tak śmiało rozpływająca się po wyobraźni. Tym bardziej, że zaangażowane do głównych ról kreacje, zbudowane są bardzo rzetelnie i przekonująco, bezsprzecznie są barwne i wiarygodne.

Nadzwyczaj rozczulająca historia! Z pewnością wyjątkowa, ciepła i bogata w tak bardzo pożądane poczucie empatii do drugiego człowieka. Ostatni śnieg tej zimy to powieść obyczajowa poświęcona nie tylko najważniejszym potrzebom wzajemnej relacji, ale też szukaniu wspólnych fundamentów na nowo i wartościowym celebrowaniu małych codziennych przyjemności. Książka napisana z dużą czułością, niezwykle obrazowa, pouczająca i świadomie dodająca otuchy – doza wrażliwości idealna dla każdej kobiety!
_____
Recenzja we współpracy z wydawnictwem Czwarta Strona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger