„RYWALKI” – GILL PAUL | Wyśmienity portret ludzkich zachowań!

Sława, bogactwo, blask i głośne skandale – zjawiska dalekie dla szarego człowieka, a jednocześnie codzienność wielu gwiazd i celebrytów, w tym również ludzi biznesu i szeroko rozumianej polityki. W końcu tam, gdzie pojawiają się znane nazwiska, zawsze rodzą się potężne uczucia, a w ślad za nimi podąża niezdrowa zazdrość, często też nienawiść oraz niesione nią szalone intrygi, w tym celowy rozgłos, który może przechylić medialną szalę na drugą stronę. Właśnie tak ekscytujące doznania stają się atrybutem sfabularyzowanej historii najbardziej popularnego małżeńskiego trójkąta: Marii Callas, Arystotelesa Onassisa i Jackie Kennedy, o jaką w niezwykle przekonującym tytule Rywalki, pokusiła się Gill Paul.

Tej opowieści stale towarzyszą wypieki na twarzy! Zbudowana na bazie prawdziwych wydarzeń, a jednak doprawiona solidnym ładunkiem emocjonalnym – historia wyjątkowej miłości, jaka wbrew wszelkim przeciwnościom, zrodziła się między sopranistką wszechczasów i najbogatszym człowiekiem na świecie. Wybitna diva, oszałamiająca swym nieposkromionym wdziękiem, kobiecością i bezsprzecznie unikalnym talentem, ale też bardzo wrażliwa, niespokojna, w głębi ducha bardzo samotna – właśnie takie wyobrażenie niesie za sobą świetna kreacja Marii Callas.

Portret Arista Onassisa z pewnością nie jest aż tak wyborny i szlachetny, w końcu na jego sławę składało się przede wszystkim bogactwo i podyktowane nim kolejne kobiece zdobycze, a jednak Gill Paul pozwala spojrzeć na greckiego miliardera także z bardziej ludzkiej strony. Trudno oczywiście zaakceptować jego podłe decyzje, niejednokrotnie nachodzi ochota, aby nim realnie potrząsnąć lub obrzucić go prawdziwymi obelgami, a jednak pojawiają się takie sceny, w których Onassis okazuje się zaskakująco uroczy, wyraźnie romantyczny, z pewnością też namiętny i dający nadzieję. Parszywą nadzieję, którą latami obdarza swoją wielką miłość.

Równie barwna okazuje się kreacja Jacqueline Kennedy. Pierwsza dama, niezwykle elegancka i szykowna kobieta, drastycznie skrzywdzona przez życie. Aż trudno sobie wyobrazić, jak bardzo bolesne emocje targały nią w najbardziej traumatycznych dniach. Po tylu dramatycznych wydarzeniach nie dziwi zatem fakt, że przystaje na śmiałą propozycję czarującego miliardera. Decyzję, która zmienia wszystko w tej historii. Losy Jackie Kennedy stale przeplatają się tu z historią Marii Callas i choć początkowo życiorysy obu kobiet biegną odrębnymi torami, z czasem zaczynają zbliżać się do siebie, aby wreszcie połączyć się w nieodwracalnym suple. Tym połączeniem okazuje się właśnie on – ówczesny najbogatszy człowiek na świecie. Mężczyzna, który mimo oczywistych uczuć, nie potrafi zrezygnować przyjemnych pokus. Mężczyzna zagubiony we własnej władzy.

Namiętna, intrygująca, zjawiskowo smutna – właśnie takie wrażenia pozostawia po sobie historia najsłynniejszego małżeńskiego trójkąta: Marii Callas, Arystotelesa Onassisa i Jackie Kennedy. Rywalki to pięknie sfabularyzowana i podyktowana wielkimi emocjami definicja autentycznej miłości, ale też opowieść o przenikliwej zazdrości, niszczycielskiej zdradzie i bolesnej samotności, od której nie zawsze można uciec. To także portret człowieka zagubionego w szalonych żądzach, jawnym bogactwie i mocno ugruntowanej władzy. Wyśmienity portret ludzkich zachowań, który po prostu warto poznać!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger