„I BĘDĘ CIĘ KOCHAĆ AŻ DO ŚMIERCI” – ANNA KASIUK | Kolekcja najtrudniejszych ludzkich doznań!

Droga do prawdziwej miłości często jest długa i mocno wyboista, umyślnie każe wchodzić w niewidoczne kałuże lub omijać bokiem największe przeszkody. W ten zauważalnie doświadczalny sposób kreuje własny kształt – czasem smutny, trudny i wręcz dramatyczny, innym razem piękny i po prostu wyjątkowy. Z pewnością osobliwy i jedyny w swoim rodzaju. I właśnie tak swoje uczucia próbuje ukształtować bohaterka niezwykłej powieści I będę Cię kochać aż do śmierci, lecz w jej przypadku, miłość ewidentnie nie chce przyjąć jednej definicji.

Historia Rity z pewnością nie jest łatwa. Kiedyś zauroczona życiem kobieta, teraz tarza się w nieuchronnej szarości dnia, truchlejąc u boku zazdrosnego męża tyrana, poszukując jedynie drobnych akcentów szczęścia w ramionach równie strudzonego znajomego. Gdy w jej życiu ponownie zjawia się dawna miłość, serce kobiety bezwzględnie zaczyna zadawać kolejne pytania. I podejmuje się walki z zagorzałym rozumem, który zdaje się wszystko wiedzieć najlepiej. Dużo tu stricte dramatycznych chwil, jeszcze więcej smutku, bezradności i sercowej niewiedzy, ale to właśnie traumatyczne doświadczenia, pozwalają Ricie budować fundamenty jej prawdziwych uczuć. Autorka w bardzo wymowny sposób pokazuje, jak łatwo jest wpaść w sidła czarującej, a jednak mocno destrukcyjnej relacji, która pod pozorami poukładanej rodziny, uzależnia na długie lata. I nie daje szans na prostą ucieczkę.

Naprawdę niełatwo przejść obojętnie obok tej historii. Paskudna przemoc domowa, uzależnienie, zdrada i powracające demony przeszłości – Anna Kasiuk nie szczędzi swoim bohaterom emocji, ale dzięki tym angażującym i zauważalnie niespokojnym scenom, kreacje zdają się być niezwykle wiarygodne, barwne i mocno przekonujące. Sama fabuła przedstawiona jest natomiast w tak bardzo charakterny i życiowy sposób, że do końca nie ma pewności, w których ramionach finalnie skończy główna bohaterka. To właśnie ta rozrzucona po całej linii fabularnej niepewność, zdaje się być największym atutem powieści. Świetnie to autorka zarysowała!

Fabularna kolekcja najtrudniejszych ludzkich doznań! Doszczętnie przejmująca i zauważalnie wyboista, ale też mocno uczuciowa, zaskakująca i wyraźnie osobliwa w treści – właśnie taka jest książka I będę Cię kochać aż do śmierci. Ta historia buduje w głowie dyskomfort o podłożu emocjonalnym, świadomie burzy znane scenariusze i do końca nie pozwala wyczuć właściwego zakończenia. Jedno jest tu pewne – żadne rozwiązanie nie jest idealne, a to tylko potwierdza, jak bardzo życiowa, wiarygodna i przede wszystkim zajmująca jest powieść Anny Kasiuk w moich oczach. I jeszcze Mazury, które kocham całym sercem – może ta przygoda jest charakterna, ale niewątpliwie warto ją poznać!
_____
Recenzja we współpracy z wydawnictwem Jaguar.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger