MAGAZYN POCISK. WAKACJE GROZY | LIPIEC-SIERPIEŃ 2017

Na rynku dostępny jest już wakacyjny numer magazynu literacko-kryminalnego POCISK. Przywołujące dreszcze artykuły, intrygujące opowiadania kryminalne i wyjątkowo treściwe wywiady to tylko niektóre z atrakcji numeru, którego przewodnim tematem są WAKACJE GROZY. Strach się bać? Zobaczcie sami.

Na początek polecam artykuł Polowanie na młode dziewczyny Łukasza Wrońskiego. To nadzwyczaj mroczny, przerażający i do bólu autentyczny tekst, który autor w całości poświęcił krwawym morderstwom młodych, nierzadko nastoletnich Meksykanek. Brutalne gwałty, rytualna śmierć na pokaz i tzw. filmy ostatniego tchnienia – meksykańskie miasto Ciudad Juárez zdaje się być wytwórnią zła i patologii. Interesujący artykuł zaproponował także Mariusz Gadomski. Pojawia się w nim bowiem tajemnicza istota, która z jakiegoś powodu zamknięta została w celi klasztoru sióstr wizytek w Lublinie. Kim była tytułowa Uwięziona i dlaczego los potraktował ją tak okrutnie? Autor nie odpowiada na wszystkie pytania, ale doświadcza czytelnika realnym przerażeniem. 
Zachęcam również do przeczytania dwóch opowiadań. Jednym z nich jest Jadzia Markowska Magdaleny Knedler. Pozwolę sobie zacytować: „Udało mi się. Trzech typów - Prawnik w gajerze, Ekolog od żubrów i Franz Kafka - zeszło z tego świata. Każdemu zawiązałam na nadgarstku czerwoną wstążkę, zaobrączkowałam ich jak gołębie. Są moi.”. Brzmi tajemniczo? Jestem ciekawa, czy całość spodoba się Wam tak, jak mi. Ta bez dwóch zdań nietypowa sprawa leży w rękach podinspektora Grzegorza Romanowskiego, który już niedługo będzie miał okazję wykazać się w bardzo klimatycznej sprawie. Drugie opowiadanie proponuje czytelnikom Olga Rudnicka. Byle do lata to historia zdeterminowanej Wioli, która ewidentnie ma dosyć męczącego ją od lat Tadeusza. Czy bohaterce uda się spełnić zabójcze marzenie? 
W wakacyjnym numerze czeka na Was także kilka naprawdę treściwych wywiadów. Alex Marwood odpowiada m.in. na pytanie, dlaczego do powieści Najmroczniejszy sekret z tak szerokiego wachlarza zaburzeń osobowości wybrała akurat narcyzm, Wojciech Kuczok natomiast zdradza, dlaczego nigdy nie napisałby kryminału. Niezastąpiony Maxime Chattam opowiada co nieco o najnowszym Śnie śmiertelników, mierzy się też z pytaniem, czy umówiłby się z którąś ze specyficznych dziewczyn, jakie wykreował w nowej powieści, a także z tym, czy seks jest lekarstwem na wszystko. W numerze znaleźć można też wywiad z Pauliną Świst, która niedawno zadebiutowała powieścią Prokurator. Autorka odpowiada na pytanie, czy podjęłaby się obrony w podobnych okolicznościach, jak jej bohaterka – Kinga Błońska, mając świadomość, że klient jest winny. Pisarka Leonie Swann mierzy się natomiast z pytaniem, czy nie ma obaw przed wystawieniem łatki fantastki. Zrobiło się treściwie, prawda? To jednak nadal nie wszystko!
Lipcowo-sierpniowy POCISK to również świetny felieton Marcina Waincetela, poświęcony rosnącej modzie na turystykę kryminalną, a także fragmenty książek: Reguła nr 1 Marty Guzowskiej, Łowca Królików Larsa Keplera, Córka króla moczarów Karen Dionne, na którą sama będę niedługo polować. W środku znajdziecie też moją rekomendację debiutanckiej powieści Przemysława Garczyńskiego – premiera Kelnera już 11 sierpnia. 

Z magazynem literacko-kryminalnym POCISK miałam do czynienia po raz pierwszy, ale jestem przekonana, że nie po raz ostatni. Intrygujące artykuły, mroczne opowiadania i naprawdę treściwe wywiady – to wszystko możecie znaleźć w najnowszym numerze. Ze swojej strony szczerze zachęcam do nabycia własnego egzemplarza. 

Za egzemplarz magazynu dziękuję Agencji Wydawniczo-Reklamowej Skarpa Warszawska.

https://www.skarpawarszawska.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger