JAK SZYBKO NAUCZYĆ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO? | SuperMemo – Kurs multimedialny Olive Green (B1-C1)


Nauka języka obcego nie każdemu przychodzi z łatwością i zazwyczaj wymaga dużo czasu, aby przynieść prawdziwą swobodę językową. Lekcje prywatne, udział w zajęciach grupowych, kursy online i różnego rodzaju materiały multimedialne – każdy sposób na przyswojenie wiedzy jest dobry, ale jednocześnie każdy wymaga dużego zaangażowania. Świetnym rozwiązaniem wydaje się natomiast innowacyjny produkt do nauki języka angielskiego, jaki oferuje firma SuperMemo. Multimedialny kurs Olive Green opiera się bowiem na interaktywnym filmie sensacyjnym, w którym to uczestnik kursu decyduje, jak potoczą się dalsze losy bohaterów. 

MULTIMEDIALNY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO - OLIVE GREEN [B1-C1]
Dzięki uprzejmości firmy SuperMemo, miałam okazję przetestować multimedialny kurs Olive Green na poziomie średnim i zaawansowanym [B1-C1]. Materiały obejmują aż 36 scen filmowych, które wykorzystują żywy, naturalny i współczesny język angielski. Film można oczywiście obejrzeć także w całości, aż do ostatniej sceny. Co ważne, nauka odbywa się w taki sposób, aby kursant zapamiętał zarówno nowe słownictwo i zasady gramatyczne, jak i poprawił swoją wymowę oraz rozwinął umiejętności komunikacyjne. Jakie są zatem zalety kursu, a co może w nim nieco przeszkadzać?

JAKIE SĄ MOCNE STRONY KURSU OLIVE GREEN?
 • Kurs Olive Green umożliwia naukę na wiele różnych sposobów:
         - w serwisie online www.SuperMemo.com przez przeglądarkę internetową
         - w aplikacji SuperMemo.com na komputery PC z Windows
         - w aplikacjach mobilnych SuperMemo.com z systemem Android lub systemem iOS
         - w oparciu o tradycyjny podręcznik
 • Interaktywny film sensacyjny – krótkie epizody zapewniają uczestnikowi aktywny udział w kolejnych scenach. Często to właśnie kursant decyduje o tym, jak potoczą się dalsze losy aktora. Taka opcja sprawia, że uczestnik kursu ogląda film z ciekawością, jest w niego stuprocentowo zaangażowany.
 • Epizody filmowe są krótkie, nie nużą więc uczestnika i nie wymagają od niego dużo czasu przy pojedynczym zalogowaniu. 
 • Po ponownym zalogowaniu, kursant powraca do momentu, w którym kurs został przerwany.
 • Każdą scenę filmową, podobnie jak inne zadania, można obejrzeć powtórnie, aby utrwalić sobie materiał.
 • Kurs Olive Green zaopatrzony jest w pomocne słowniki. W trakcie zadania można zaznaczyć nieznane słowo i od razu wyświetla się przy nim podręczny słownik. Uczestnik może skorzystać z tłumacza Google (tłumaczenie na język polski), ale także z o wiele bardziej praktycznego słownika SuperMemo, w którym każde słowo – w wersji podstawowej – przetłumaczone jest zarówno na język polski, jak i wytłumaczone w języku angielskim. Słownik SuperMemo zawiera też przykładowe zdania z użyciem sprawdzanego słowa, często także jego synonimy. Możliwy jest również odsłuch weryfikowanego słowa oraz utworzenie tzw. MemoKarty.
 • Na każdym etapie kursu można zrobić notatkę do poszczególnych zadań. Co ciekawe, tradycyjną notatkę tekstową można urozmaicić grafiką lub nagrać do niej dźwięk.
 • Kurs zawiera ponad 3400 zadań, a także ponad 2500 zwrotów i słów pochodzących z filmów – materiał dydaktyczny oferuje zatem szeroki wachlarz ćwiczeń
 • Uczestnik, wykonując kolejne zadania, potwierdza je przyciskami: „nie wiem”, „prawie” lub „wiem”. Jeżeli odpowiedź jest poprawna, ale kursant zaznaczył przy pytaniu „prawie wiem” lub „nie wiem” (w domniemaniu strzelał lub nie był przekonany, która odpowiedź jest właściwa) – pytanie pojawia się ponownie aż do czasu, gdy uczestnik zaznaczy przycisk „wiem”. Ten zabieg z pewnością pomaga w przyswajaniu nowo poznanych słów. Każde słowo wpada dodatkowo do powtórki za 2-3 dni.
 • Kurs zaopatrzony jest również w papierowy podręcznik, który zawiera dialogi filmowe, użyte słownictwo, objaśnienia gramatyczne, sytuacje komunikacyjne oraz dodatkowe ciekawostki. 

CO MOŻE PRZESZKADZAĆ W KURSIE OLIVE GREEN?
 • Przy pierwszym zalogowaniu brakuje samouczka, który interaktywnie lub nawet teoretycznie, pokierowałby uczestnikiem kursu. Podział między scenami filmowymi a częścią gramatyczną, jest bowiem dość niewyraźny i wymaga krótkiego rozeznania. 
 • Nie wszystkie epizody filmowe można znaleźć w podręczniku.
 • Każde słowo z rozwiązywanych zadań wpada do powtórki za 2-3 dni. Jeżeli uczestnik kursu zaznaczył przy zadaniu przycisk „nie wiem” lub „prawie”, to jest to jak najbardziej zrozumiałe, ale szybko okazuje się, że proces powtarzania dotyczy też słów, przy których kursant wybrał przycisk „wiem”. Czasami trzeba zatem poświęcić czas na powtórkę już dobrze znanych słów, nierzadko wręcz banalnych, czego przykładem niech będzie „dog”.

***
Multimedialny kurs Olive Green [B1-C1] zaskoczył mnie totalnie! Świetnie opracowany program pozwala mi bowiem brać aktywny udział w interaktywnym filmie sensacyjnym i to ja decyduję o tym, jak potoczą się losy jego bohaterów. Chociaż na początku brakowało mi pewnego samouczka, to cały kurs uważam za idealny materiał dydaktyczny. Jeżeli zatem poszukujecie pomysłowego i przede wszystkim angażującego sposobu na naukę języka angielskiego, to multimedialny kurs Olive Green, powinien być strzałem w dziesiątkę. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger