ZBRODNIA NA TRZY SPOSOBY, czyli spotkanie z trzema autorkami kryminałów

zdj.: Biblioteka Główna WAT
Na początku grudnia, w Bibliotece Głównej Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, odbyło się niesamowite spotkanie. Trzy autorki kryminałów, Małgorzata Rogala, Dagmara Andryka oraz Marta Reich, spotkały się z czytelnikami, aby wspólnie opowiedzieć o swoich powieściach. Dla mnie również było to wyjątkowe wydarzenie, gdyż to właśnie dzięki niemu zadebiutowałam w roli prowadzącej spotkanie autorskie. Z jakimi pytaniami zmierzyły się polskie pisarki?

Zanim nadszedł dzień ZBRODNI NA TRZY SPOSOBY, spotkałam się z autorkami w warszawskiej restauracji Nadwiślański Świt, aby razem zaprosić czytelników na to nietypowe wydarzenie. Udało nam się nie tylko nagrać LiveChat, ale też zrobić wspólne zdjęcie z mocno kryminalnym motywem. A jak udało się samo spotkanie?
zdj.: Biblioteka Główna WAT
Spotkanie autorskie z Małgorzatą Rogalą, Dagmarą Andryką oraz Martą Reich odbyło się 5 grudnia w niezwykle klimatycznym budynku Biblioteki Głównej WAT w Warszawie. Polskie pisarki odpowiedziały na wszystkie przygotowane przeze mnie pytania, a muszę przyznać, że miałam ich naprawdę cały arsenał. 
zdj.: Biblioteka Główna WAT
Dagmara Andryka – autorka powieści Tysiąc oraz Trąf, trąf, misia bela, opowiedziała m. in. o motywie przewodnim swoich książek, jakim jest dodatkowa moc i przeznaczenie, a także o tym, jak bardzo przydatna okazuje się wyszukiwarka Google w wymyślaniu imion i nazwisk przyszłych bohaterów.
zdj.: Biblioteka Główna WAT
Marta Reich – autorka powieści Morderstwo i cała reszta oraz Sztuki i sztuczki, zdradziła czytelnikom, jaką niszę widzi na rynku literackim w Polsce. Opowiedziała też m.in. o leitmotivie swoich książek, jakim jest świat celebrytów, mody, polityków i biznesmenów. 
zdj.: Biblioteka Główna WAT
Małgorzata Rogala – autorka znanego cyklu kryminalnego z bohaterami Agatą Górską i Sławkiem Tomczykiem, zdradziła natomiast przepis na to, jak wykreować własny styl. Opowiedziała również m.in. o tym, dlaczego motywem wiodącym w jej kryminałach są tematy społeczne.
zdj.: Biblioteka Główna WAT
Autorki zmierzyły się także z pytaniami publiczności, która aktywnie i chętnie brała udział w tej części spotkania. Uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się dzięki temu, że powieści Dagmary Andryki nie są wcale tak kobiece, jak można się tego spodziewać, a wszelkie notesy i notatniki pisarek są przede wszystkim po to, aby po prostu… być i się ładnie prezentować.
zdj.: Biblioteka Główna WAT
W spotkaniu wzięła też udział pani dyrektor Biblioteki Głównej WAT, dr Bogumiła Konieczny-Rozenfeld, która podczas swojego podziękowania podsunęła polskim pisarkom całkiem zacny pomysł na kolejną powieść kryminalną. Jestem ciekawa, czy któraś z autorek się o niego pokusi.
zdj.: Biblioteka Główna WAT
Po zakończonym spotkaniu autorki złożyły jeszcze pamiątkowe wpisy do bibliotecznej księgi gości i zamieniły kilka słów z uczestnikami spotkania. Chociaż pisarki, dosłownie jak jeden mąż, stwierdziły, że są w życiu raczej zdystansowane, to ZBRODNIA NA TRZY SPOSOBY pokazała zupełnie inne oblicze – to niesamowicie energiczne, otwarte i charyzmatyczne kobiety, które na  polskim rynku wydawniczym z pewnością jeszcze trochę namieszają. 

***
Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu i przy okazji zadebiutować w roli prowadzącej spotkanie autorskie. Było to dla mnie ogromne przeżycie, ale zaliczam je do wyjątkowo przyjemnych i inspirujących. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger