„MIĘDZY NAMI” – KAROLINA WINIARSKA | Najlepsza definicja kobiecych potrzeb

Najbardziej wymowne dni często zaczynają się bardzo zwyczajnie. Czasami wystarczy tak niewiele, jedno zalotne spojrzenie, niewinny gest, ukradkiem rzucone spojrzenie lub szybko podjęta decyzja, aby dobrze znany scenariusz, przybrał formę życiowej niepewności. Właśnie z tak mętną codziennością mierzy się Łucja – jedna z bohaterek powieści Między nami Karoliny Winiarskiej. Historia będąca kontynuacją ujmującej powieści W Twoją stronę, okazuje się równie refleksyjna, treściwa i niezwykle przejmująca.

Naprawdę trudno o bardziej wiarygodne kreacje! Pozornie ustatkowana Łucja wciąż mierzy się z goryczą własnych decyzji, a temperamentna i rozkochująca w sobie wszystkich mężczyzn Felicja, wiernie szuka swojego miejsca na ziemi. Chociaż siostry życiowo różnią się od siebie diametralnie, obie zdają się być zgrabnym odzwierciedleniem wielu współczesnych kobiet. Podobnie, jak pozostałe bohaterki. Tajemnicza Jaśmina, Anna, a także niezwykle ciepła i bezwarunkowo szalona Michalina – to właśnie kobiety grają tu pierwsze skrzypce i to one dodają życia tej wciągającej historii. To ich uczucia, emocje i życiowe doświadczenia sprawiają, że opowieść ta, w oczach czytelnika, okazuje się tak bardzo refleksyjna, egzystencjalna i mocno przekonująca. I do tego stylistycznie pięknie napisana, przez co nie sposób się od niej oderwać.

Chociaż jest to powieść obyczajowa i tym samym rozmyśla się o możliwym zakończeniu, to jednak przeżycia bohaterek są na tyle skrajne, intensywne i żarliwe, że naprawdę trudno jest wskazać właściwe domysły. Elementy zaskoczenia intrygują, ale największy podziw budzą wbudowane w fabułę retrospekcje – dogłębnie poruszające, smutne i z pewnością bardzo potrzebne. Po prostu fenomenalne! Autorka ponownie bowiem otwiera karty starego pamiętnika i kontynuuje rozpoczętą w pierwszym tomie historię sprzed lat. Historię będącą nie tylko pokazem dziewczęcej odwagi, ale też splotem najważniejszych uczuć, w tym wdzięczności, zrozumienia i siły wybaczania.

Książka dyktowana największymi emocjami! Niebywale życiowa, mocno refleksyjna i zaskakująca, a przy tym tak bardzo wiarygodna, prawdziwa i absolutnie zajmująca – Między nami to z jednej strony pięknie sfabularyzowana definicja kobiecych potrzeb, szczególnie zaakcentowanej tu potrzeby bliskości, ale też świetnie poprowadzona kontynuacja cyklu, w którym do końca nie ma pewności, czyje ramiona finalnie dostarczą właściwych uczuć. I ta fabularna niepewność okazała się dla mnie największą zachętą! Świetna, nieszablonowa i z pewnością osobliwa historia, która jeszcze długo po lekturze, zjawiskowo panoszy się w myślach.
_____
Recenzja we współpracy z wydawnictwem Jaguar.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger