„W PRZYSZŁYM ROKU O TEJ PORZE” – SOPHIE COUSENS | Błyskotliwa, smaczna i przyciągająca, po prostu wyjątkowa!

Każdy ma czasami taki dzień, w którym wszystko zdaje się toczyć niepomyślnie. Splot feralnych wydarzeń, zwany po prostu ludzkim pechem, uwielbia pojawiać się niespodziewanie, aby w swej kulminacyjnej kompozycji wrażeń, położyć fiasko na parszywej kartce z kalendarza. Szczęśliwie zazwyczaj nie przedłuża znacznie swej bytności i tym samym momentalnie pozwala o sobie zapomnieć. Gorzej, gdy ten negatywny ambaras zjawia się cyklicznie, sprowadzając człowieka do stanu rozpaczliwej bezradności. Tak niefortunny zbieg okoliczności corocznie dotyka główną bohaterkę powieści W przyszłym roku o tej porze, która przebojem wdarła się na szczyt listy bestsellerów „New York Timesa”.

Sophie Cousens świadomie tworzy splot wydarzeń, pozwalając kreacjom ponownie spleść życiorysy po równych trzydziestu latach. I nieprzypadkowo stawia na sylwestrowy wieczór – Quinn i Minnie urodzili się bowiem w ostatnią noc tego samego roku i dokładnie w tym samym szpitalu. Tak niecodzienna aranżacja zdarzeń musi zaowocować romantyczną relacją i czytelnik obserwuje jej fabularną ekspansję z niekłamaną przyjemnością. Tym bardziej, że poza słodyczą pięknego uczucia, pojawia się także rozdzierająca gorycz życiowych przeciwności. Natarczywe problemy finansowe i zauważalny brak wsparcia ze strony pozornie najbliższej osoby, to jedne z najbardziej zaakcentowanych tu przykrości, z jakimi zmierzyć musi się młoda kobieta. Dużo tu spontanicznych emocji i egzystencjalnych przemyśleń, jeszcze więcej szalonego humoru, który znakomicie szlifuje kształt tej historii.

Jestem odurzona nieprzeciętną esencją tej powieści! Błyskotliwa, smaczna i przyciągająca, po prostu wyjątkowa – ten scenariusz niewątpliwie można uznać za nieco baśniowy, a jednak barwnie wkrada się do wyobraźni, aby zwizualizować portret niesamowitego uczucia. Historia piękna, wartościowa i zabawna, integralnie oddająca ujmujący charakter komedii romantycznej. Sophie Cousens intencjonalnie wybiera sylwestrową noc, aby w jej magicznym impulsie scenicznym, finezyjnie zakorzenić pogłos ludzkiego przeznaczenia. I na koniec drobne ostrzeżenie – ta książka zjawiskowo uzależnia!
_____ 
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Świat Książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger