SPOTKANIE AUTORSKIE Z REMIGIUSZEM MROZEM | Krótka relacja z premiery "Przewieszenia"

Nie miałam jeszcze okazji czytać żadnej powieści Remigiusza Mroza i czuję się wręcz nieobyta z tego powodu :)

Nie odmówiłam sobie jednak SPOTKANIA AUTORSKIEGO, które miało miejsce 13 stycznia 2016 w Empiku, w warszawskim CH Arkadia, w związku z premierą drugiej części cyklu z komisarzem Forstem "Przewieszenie". Co więcej, było to moje PIERWSZE spotkanie autorskie w życiu i już teraz wiem, że nie ostatnie :) Zapraszam na krótką relację.

Spotkanie prowadziła pani Anna Dziewit-Meller, która z dużym zaangażowaniem zadawała autorowi kolejne pytania dotyczące okoliczności, w jakich powstała książka. Fragmenty najnowszej powieści autora czytał na spotkaniu Krzysztof Gosztyła. Przyznam, że zrobił to perfekcyjnie, a uśmiechnięte twarze uczestników mówiły same za siebie: świetny głos! Choć komisarza Forsta znam jedynie z recenzji blogowych, to już go lubię, klimat książki także! :)

Po przeczytanym fragmencie książki rozpoczął się krótki wywiad z Remigiuszem Mrozem, w którym autor opowiedział, co było inspiracją do napisania trylogii, dlaczego jako tło wybrał Podhale i dlaczego komisarz Forst nazywa się właśnie Forst :). Autor okazał się bardzo otwartym człowiekiem, rzetelnie odpowiadał na pytania, nawet te, które mogły zaskoczyć, chociażby o zbieżność nazwiska bohaterki książki Moniki Sznajderman, z redaktorką jednego z wydawnictw. Autor przyznał, że nazwisko to nie było celowym zabiegiem, a zwykłym przypadkiem.


Spodobało mi się też podejście Remigiusza Mroza do samego pisania, bohaterowie tworzą się sami, już istnieją, a pisarz jedynie spisuje to, co widzi oczami choćby własnej wyobraźni. Zanotowałam sobie też jedno zdanie wypowiedziane przez autora, bo uważam je za bardzo trafne: "Pamięć jest najlepszym filtrem do odsiewania złych pomysłów". Jeżeli zatem wstępny pomysł wypada nam z głowy, nie był wart ujęcia go w książce. Dla wielbicieli komisarza Forsta napiszę, że Remigiusz Mróz potwierdził w trakcie spotkania, że trzecia część serii ukaże się już w maju. Nawet ja mam nadzieję, że ta data nie ulegnie zmianie :)
Polecam Wam DailyVlog jednej z uczestniczek spotkania, na kanale Oto jest Kasia:
Przy okazji deklaruję wszem i wobec, że jeszcze w styczniu rozpocznę "Mrozoprzygodę". Na pierwszy rzut pójdzie "Kasacja" :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger