5 KSIĄŻEK IDEALNYCH NA DZIEŃ CHŁOPAKA

Drogie Panie – Dzień Chłopaka zbliża się wielkimi krokami, a zatem najwyższy czas wybrać prezent dla swojego partnera. Zastanawiacie się, jaką książkę najchętniej przeczytałby Wasz wybranek? Poniżej podpowiadam pięć tytułów, które idealnie nadają się na tę okazję.

Marek Stelar proponuje kryminał doprawiony czarnymi emocjami, nieprzewidywalny, mocny i przede wszystkim niesłychanie pomysłowy. Tu wszystko zdaje się być solidne i logiczne, zarówno kreacja głównego bohatera, zagadka kryminalna, jak i efektowne zakończenie, któremu trudno odmówić elementów żywego zaskoczenia. Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Autor z impetem wchodzi w nową serię i tylko czas pokaże, czy kolejne tomy utrzymają wysoki poziom, jaki niezaprzeczalnie funduje czytelnikom Niepamięć. Oby tak, bo Suder ewidentnie ma jeszcze dużo do powiedzenia!

Remigiusz Mróz odsłania kurtynę fikcyjnej sceny politycznej i odziera swych bohaterów z wszelkich zasad. Angażująca fabuła idealnie współgra ze stanowczym rysem bezwzględnych bohaterów, czym autor mimowolnie pokazuje, że nawet w rzeczywistości polityki nie można uprawiać okazjonalnie. Świat sejmowych korytarzy stoi otworem właśnie dla tych, którzy bez wahania poświęcą dla władzy więcej niż tylko cenny czas. Wotum nieufności jest niepowtarzalną szansą na poznanie partyjnego zaplecza, które chociaż stworzone oczami pisarza, niesie namiastkę politycznej rzeczywistości.
Najpierw autentycznie rozśmiesza, potem otula realnym strachem, na końcu zaś rzuca wprost na dno ludzkiego sumienia. Artur Urbanowicz zaproponował właśnie fabularną rewolucję, której mafijny charakter okazuje się jedynie zwodniczym wstępem do mrocznego finału. Z czarnego humoru wyłania się tu bowiem klarowna powieść grozy, tak niespodziewana, treściwa i przerażająca, że odbiorca pochłania jej zawartość bez zbędnej zwłoki. Ten szalenie wciągający scenariusz został rozpisany tak, aby czytelnik mógł na własne oczy zobaczyć, jak smakuje ludzki egoizm. Grzesznik to powieść niecodzienna, mroczna i zaskakująca, a przy tym uruchamiająca prawidłowe myślenie.


Niecodzienne śledztwo stawia bohatera w roli prawdziwego konspiratora, który musi działać pod absolutnie ryzykowną przykrywką. Splot męskich charakterów idealnie łączy się tu z klimatem mafijnego podziemia, co czytelnik odbiera jako zaproszenie do kryminalnej rozgrywki, w której stawką jest nie tylko godność owianego złą sławą policjanta, ale także ludzkie życie. Konsekwentnie poprowadzona fabuła zaskakuje swoją jakością, stawiając debiut Josepha Knoxa w wyjątkowo korzystnym świetle, a zauważalnie żwawa akcja sprawia, że kolejne strony Syren dosłownie się pochłania. Miłośnikom mocnych wrażeń – zdecydowanie polecam.
Lektura Krucyfiksu niewątpliwie budzi strach i wprowadza czytelnika w stan pewnej gotowości. Mało subtelne, lecz szczegółowo opisane sceny, idealnie podkreślają dramat, jaki przeżywają bohaterowie. Chris Carter bezsprzecznie wypuścił na rynek mocny debiut, którym nasycą się zarówno miłośnicy kryminałów, ale też wielbiciele thrillerów i filmów grozy. Ciągłe napięcie, wszechobecny niepokój oraz wyraziste kreacje bohaterów zasługują na ogromną pochwałę. Ja już wiem, jak zakończyło się wstępne odliczanie, które przytoczyłam na początku recenzji, teraz kolej na Was.
***
Która z propozycji najbardziej Wam się podoba?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger