SPOTKANIE AUTORSKIE Z B.A. PARIS | RELACJA

B.A. Paris – autorka bestsellerowego thrillera Za zamkniętymi drzwiami – właśnie spotkała się z polskimi czytelnikami. W piątek 23 lutego odwiedziła Warszawę, natomiast dzień później udała się do stolicy Małopolski. Obie imprezy literackie zostały zorganizowane przez Wydawnictwo Albatros, a okazją do nich była promocja najnowszego thrillera Na skraju załamania, opowiadającego o zwykłej nauczycielce, której życie zamienia się w prawdziwe piekło. Poniżej relacja ze spotkania w Warszawie.
Spotkanie autorskie z B.A. Paris odbyło się w warszawskim Empiku Junior, a rozmowę z brytyjską pisarką przeprowadziła Weronika Wawrzkowicz. Prowadząca zaczęła od pytania o tzw. klątwę drugiej książki. Autorka stwierdziła, że o wiele łatwiej pisało jej się pierwszą powieść, gdyż pisała ją tylko dla siebie i nie czuła takiej presji, jak miało to miejsce w przypadku drugiej książki. 
Zanim została pisarką, pracowała w finansach, później została nauczycielką, ale mimo iż bardzo lubiła uczyć, to pisarstwo pokochała znacznie bardziej. Dużym zaskoczeniem dla uczestników spotkania okazał się natomiast fakt, że B.A. Paris ma aż pięć córek, które od zawsze wiedziały, że ich mama chce pisać. To właśnie jedna z nich sprawiła, że autorka zaczęła poważnie myśleć o napisaniu książki. Zapytana o wcześniejszy zawód nauczycielki, pisarka jasno stwierdziła, że nie chciałaby do niego wrócić. Kocha to co robi, zawsze chciała pisać i chociaż decyzję o zmianie zawodu podjęła późno, to z pewnością jej nie żałuje.
Brytyjska pisarka nie przewidywała, że książka Za zamkniętymi drzwiami finalnie okaże się aż tak mroczna. Córki również były zszokowane nieznaną im dotąd mroczną odsłoną twórczości mamy, ale warto dodać, że autorka nie pokazuje krwi i bólu fizycznego, a w zamian opisuje tzw. niewinne zło – zło, które może siedzieć w każdym z nas. B.A. Paris przyznała, że zdecydowanie bardziej woli pisać o wzajemnym manipulowaniu, a także o przemocy psychicznej.
Chociaż autorka nie miała zamiaru pisać poradnika, to po wydaniu książki Za zamkniętymi drzwiami otrzymała bardzo dużo wiadomości od czytelniczek, które dostrzegły w swoim życiu podobieństwo do sytuacji bohaterki i to właśnie dzięki tej powieści otworzyły oczy na relacje w swoich związkach. B.A. Paris przyznała, że uwielbia obserwować pary, które wydają się idealne. Zastanawia się wtedy, co ukrywają i jaka jest ciemna strona ich związku, bo to, że jakaś jest – nie stanowi dla niej żadnej wątpliwości. 
Autorka opowiedziała też o planowanej adaptacji filmowej thrillera Za zamkniętymi drzwiami. Prawa do filmu zostały już sprzedane, powstał też scenariusz, który naprawdę dobrze trzyma się fabuły powieści. Pisarka wychwyciła w nim dwa elementy, które nie do końca jej się podobają, ale na to niestety nie ma już wpływu. Obecnie produkcja filmowa jest na etapie wyboru reżysera, nie wiadomo zatem, kiedy dokładnie trafi do kin.
Trzecia powieść B.A. Paris, która w Polsce dopiero się pojawi, ma być nieco inna, gdyż zostanie przedstawiona z punktu widzenia mężczyzny. Autorce zależało przede wszystkim na tym, aby zrobić coś innego i ma nadzieję, że ta lektura także spodoba się czytelnikom. Fabuła książki będzie opowiadać o mężczyźnie, którego dziewczyna znika podczas wspólnego pobytu we Francji i nigdzie nie udaje się odnaleźć jej ciała. Dwanaście lat później nagle zaczynają się pojawiać sygnały, świadczące o tym, że kobieta gdzieś znowu się pojawiła. Ale czy to na pewno ona? To właśnie jest największą tajemnicą…
Podczas wydarzenia autorka przyznała również, że zupełnie nie czuje się sławna, w Anglii nigdy nie miała okazji do podobnego spotkania, a z czytelnikami kontaktuje się przede wszystkim przez media społecznościowe. Dopiero teraz, w trakcie pobytu w Polsce, czuje swego rodzaju zachwyt, gdyż ma okazję na żywo spotkać swoich czytelników. 
Po zakończonym spotkaniu uczestnicy mieli niesamowitą okazję, aby podejść do autorki, zamienić z nią kilka słów, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i poprosić o autograf lub dedykację w książce. Przyznaję, że jestem zachwycona osobą B.A. Paris – to wyjątkowo miła, sympatyczna i ciepła kobieta, której można słuchać i słuchać. Nie pozostaje mi nic innego, jak wreszcie zagłębić się w mroczny świat najnowszej powieści Na skraju załamania.

***
Nie posiadasz jeszcze swojego egzemplarza powieści Na skraju załamania? Poniżej podpowiadam, gdzie możesz dokonać najkorzystniejszego zakupu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger