„THE HATING GAME” – SALLY THORNE | Aranżacja idealna na ożywienie dobrego humoru!

Skrajne uczucia lubią się ze sobą droczyć. Czasami wręcz świadomie sobie dogryzają, zacierając krawędzie i mimowolnie nabierając bliskości. Właśnie tak często definiuje się granica między miłością i nienawiścią – pozornie wyraźna i bezdyskusyjna, a jednak w odpowiednich warunkach dziwnie blada, jakby skłonna zatuszować własną ostrość. Sally Thorne przedziera się właśnie przez takie emocje – kierowane niechęcią i jawną wrogością, jednocześnie piękne, soczyste, wyjątkowe. The Hating Game to nowe wydanie kultowej i z pewnością angażującej powieści Wredne igraszki.

Czytelnik wkracza tu w aurę prowokacyjnych zgryźliwości. Rywalizacja tych dwojga bohaterów toczy się nieprzerwanie, pozwalając na erudycyjne ulewanie najbardziej dokuczliwych słów. Lucy Hutton zdaje się być mocno sugestywnym głosem tej historii – podjęta przez nią narracja okazuje się śmiała i zaskakująco ekspansywna, ale też bardzo uczuciowa, grząska, z biegiem stron coraz bardziej delikatna i wrażliwa. To kreacja wizualnie niecodzienna – nacechowana ekscentrycznym jaskrawym wizerunkiem, obdarowana surrealnym optymizmem, w zachowaniu wręcz nieco absurdalna. Odbiorca z przyjemnością wkrada się w jej wyobraźnię, aby krocząc śladem nieprzeciętnej wyobraźni, niespodziewanie stać się uczestnikiem uroczego szaleństwa. Po drugiej stronie scenariusza stoi Joshua Templema – mężczyzna oschły, mrukliwy i nadzwyczaj drętwy, w podejmowanych działaniach równie uparty i zaciekły. Tu fabuła zamyka się przede wszystkim na polu bitwy o jedno stanowisko – dopiero z czasem nabiera uczuciowego tembru, szeptem wdzierając się do intymności obu zaangażowanych postaci. Autorka barwnie narusza popularne motywy romantyczne – niektóre dialogi rozbrajają, sukcesywnie przywołując lekki charakter tej powieści, równolegle zawiązuje nić oczywistego pożądania, w swym zarysie pozbawionego spektakularnie emanującej chemii, ale nadal poprawnego i fotograficznego w przytoczonych epizodach.

Niezwykle błyskotliwa, żywiołowa i absorbująca – aranżacja idealna na ożywienie dobrego humoru! The Hating Game to rewelacyjna i z pewnością mocno zwariowana komedia romantyczna – zagnieżdżona śmiało w szaleństwie relacji grumpy&sunshine, jednocześnie uzbrojona w charyzmatyczny motyw enemies to lovers. Tu nieustannie trwa jadowita rywalizacja słowna – najpiękniejsze uczucia rodzą się zatem w palecie ofensywnych zaciekłości, w gąszczu drwin i umyślnych złośliwości, w zawodowych ambicjach i wzajemnie torowanej nienawiści. Ta namiętność zdaje się być oczywista, ale nieprzerwanie domaga się czasu – gdzieś ukradkiem chce dotrzeć do refleksyjnego ukojenia.
_____ 
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Czwarta Strona

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger