LITERACKI PRZEGLĄD BLOGOWY #2
W ostatnich dwóch tygodniach trafiłam na kilkanaście wpisów, które szczególnie mnie zainteresowały. Większość z poniższych linków prowadzi do recenzji, ale znajdziecie wśród nich także wpisy okołoksiążkowe. Z przyjemnością prezentuję efekty drugiej odsłony LITERACKIEGO PRZEGLĄDU BLOGOWEGO.
- Na blogu Jusssi przeczytacie o tym, dlaczego „Unik” Chelsea Cain otwiera oczy na więcej odcieni czerni.
- Na Lustrze Rzeczywistości przeczytacie o tej samej powieści i wiarygodności głównej bohaterki – SZCZEGÓŁY TUTAJ
- O nierównościach w powieści „Mały przyjaciel” Donny Tartt poczytacie na blogu Myśli i słowa wiatrem niesione.
- Szczęście, przyjaźń, rodzina, miłość, dobro… Takie wartości przywołuje lektura powieści „Droga do domu” Gabrieli Gargaś według autorki bloga W szponach literek.
- Kto nie czytał choć jednej pozytywnej opinii o "Osobliwych i cudownych przypadkach Avy Lavender”? Na blogu Książka Uskrzydla macie kolejną taką okazję.
- O tym, że życie potrafi ułożyć się naprawdę różnie przeczytacie w recenzji „Szeptów dzieciństwa” Anny Sakowicz, jaką opublikowała autorka bloga Matka Puchatka.
- Ludzie jako zwierzęta społeczne to jeden z elementów recenzji pozycji „Człowiek. Biografia” brytyjskiego antropologa Robina Dunbara, jaką możecie przeczytać na blogu Dzień później.
- Tramwaj nr 4 zabiera nas do „Sklepów cynamonowych” Bruno Schulza i przedstawia ich piękne ilustrowane wydanie.
- O tym, że w każdym z nas tkwi diabeł, przeczytacie na blogu Paragraf 22 i pół w recenzji „Biesów” Fiodora Dostojewskiego.
- Czy „Komornik” Michała Gołkowskiego może odczarować fantastykę tym, którzy nie są do niej przekonani? Według autorki bloga Naczytane jak najbardziej i potwierdza to recenzja właśnie tej powieści
- Wiola z bloga Subiektywnie o książkach zachęca nas do poznania dramatycznych losów pisarzy w recenzji pozycji „Biografie odtajnione. Z archiwów literackich bezpieki", których autorką jest Joanna Siedlecka.
- O tym, że nie każda biografia musi być przeintelektualizowana przeczytacie w recenzji pozycji „Eugeniusz Bodo. Już taki jestem zimny drań” autorstwa Ryszarda Wolańskiego. Na recenzję zaprasza Erna Eltzner z bloga Majuskuła.
- Artur Rojek chadza własnymi ścieżkami, a dowiecie się o tym w recenzji wywiadu „Artur Rojek. Inaczej”, przeprowadzonego przez Aleksandrę Klich. Samą recenzję znajdziecie na blogu Przestrzenie Tekstu.
- Koczowniczka a. zaprasza na recenzję powieści, która uznana została za bluźnierczą. Tą kontrowersyjną książką jest „Jezus Barabasz” Hjalmara Söderberga
- Bardzo ciekawą dyskusję przeprowadziły Olga z bloga Okiem Wielkiej Siostry oraz Marta z bloga Leżę i czytam na temat książki „Niecierpliwość serca" Stefana Zweiga.
- Czytaliście powieść „Dolores Claiborne” Stephena Kinga, a może oglądaliście film o tym tytule? Kasia z bloga K-czyta przedstawia różnice między wersją pisaną, a ekranizacją powieści – SZCZEGÓŁY TUTAJ
- Korzystacie albo zamierzacie korzystać z Goodreads? O swoich pierwszych wrażeniach z użytkowania serwisu opowiada Pyza Wędrowniczka – SZCZEGÓŁY TUTAJ
- Czy książka jest dobrem luksusowym? Do dyskusji na ten temat zaprasza autorka bloga Ujrzeć Słowa – SZCZEGÓŁY TUTAJ
Mieliście okazję być już na wymienionych blogach i czytać polecone wpisy? A może udało mi się Was zaskoczyć? Napiszcie, jakie recenzje najchętniej czytacie, będę mogła dopasować się z polecanymi wpisami w Wasze gusta. Pozdrawiam.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.