"BRITISH LIFE" - ANNE COLLINS | Penguin Readers


Dziś opowiem bardzo krótko o książeczce „British Life” autorstwa Anne Collins, która wchodzi w skład "Penguin Readers".

Większość z Was zapewne miała kontakt z jakąkolwiek propozycją tej serii, chociażby w latach szkolnych. Jak sama nazwa wskazuje, jest to publikacja o codziennym życiu mieszkańców Wielkiej Brytanii. Jeżeli zatem zastanawiacie się, czy Irlandczycy naprawdę są tak gadatliwi oraz dlaczego Brytyjczycy ciągle rozmawiają o pogodzie, to trafiliście pod właściwy adres. W omawianej pozycji znajdują się odpowiedzi na podobne pytania.

Jest to zbiór ciekawostek o Wyspach Brytyjskich, które czyta się z dużym zaciekawieniem. Opowiadanie urozmaicone jest licznymi obrazkami, mapami i testami, co dodatkowo wspiera proces nauki języka. Pozytywnie zaskakuje przepis na proste angielskie bułeczki, które z łatwością można przygotować w domu. Część informacji wydaje się jednak mało aktualna i dotyczy końcówki lat 90-tych ubiegłego stulecia. Powoduje to pewien dyskomfort w czytaniu i brak zaufania do prawdziwości danych statystycznych. 

Jak widzicie, poziom językowy jest łatwy (Level 3 – A2) i dla osób ze średniozaawansowanym angielskim, lektura nie powinna sprawiać żadnych trudności, a wręcz może okazać się zbyt prosta. Jest to jednak bardzo dobra propozycja, aby przypomnieć sobie podstawy językowe oraz zrobić wstęp do bardziej zaawansowanych treści.

KSIĄŻKA BIERZE UDZIAŁ W WYZWANIU:
W ORYGINALE

REALIZACJA WYZWAŃ - LINK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger