LITERACKI PRZEGLĄD BLOGOWY #9
Zapraszam na kolejną porcję recenzji, które warto przeczytać. Najbardziej zadowoleni będą miłośnicy literatury współczesnej, która króluje w tym numerze Literackiego Przeglądu Blogowego, ale czytelnicy innych gatunków również znajdą coś dla siebie. Życzę miłej wędrówki po literackiej blogosferze!
- O rozmowach na wysokim poziomie w powieści „Złote jajo” Donny Leon opowiada autorka bloga pasje i fascynacje mola książkowego…
- Na czym polega medialność „Kolekcjonera skór” Jeffery’ego Deavera? Przekonacie się o tym w recenzji, jaką przygotowała autorka bloga W świecie słów.
- Czy powieść „Kochając pana Danielsa” Brittainy C. Cherry można nazwać trzęsieniem ziemi? Autorka bloga Zaczytana-i potwierdza powyższe słowa i zachęca do lektury.
- O niesforności bohaterów w powieści „Nieboszczyk wędrowny” Małgorzaty J. Kursy opowiada Marta z bloga Żukoteka.
- Dlaczego „Idiota” Fiodora Dostojewskiego tak bardzo lubi się z teatrem? Recenzję powieści badającej tajniki ludzkiej duszy przygotowała Marta z bloga Leżę i czytam.
- Dlaczego tajemnica niezwykłości mechanicznych klakierów w powieści „Mechaniczny” Iana Tregillisa tkwi w ich mowie? Przekonacie się o tym w recenzji, jaką zaproponowała Amanda z bloga Amanda Says.
- Co robią wróżki z Wróżdocji? O książeczce „Paulinka w krainie Wróżdocji” Dagny Krzysteczko opowiada Dorota Ka z bloga Co przeczytałam.
- Trzynastolatkowie, którzy muszą zmierzyć się ze sztuczną inteligencją i duchami? Właśnie takie klimaty przyświecają książce „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika, którą zrecenzowała Marta z bloga Okiem MK.
- Czy „Wira z Powstania. Wspomnienia” George’a i Danuty Szlachetko to kolejna pozycja z wielu? Szeroką opinię znajdziecie na blogu Teksty Kultury.
- O liście barwnych osobowościach w pierwszym tomie historii o Vernonie opowiada autorka bloga Cocteau & Co. w recenzji powieści „Vernon Subutex” Virginie Despentes.
- Czy modulacją głosu można zdziałać cuda? Autorka bloga Dość poważnie bez wahania odpowiada twierdząco, a argumentem jest Wojciech Chorąży, którego głos słychać w audiobooku powieści „Pokój” Emmy Donoghue.
- Dlaczego książki „Czcij ojca swego” Eli Sidi nie powinny czytać osoby wrażliwe? Odpowiedź znajdziecie w recenzji napisanej przez Olę z bloga 97 books.
- Czy we Francji możemy czuć się bezpiecznie? Taką możliwość daje nam z pewnością książka „Francuskie zlecenie” Anny J. Szepielak, o której opowiada autorka bloga Czytelnia moja książkowego.
- Książka dopracowana w każdym akapicie? Wiola z bloga Subiektywnie o książkach właśnie w ten sposób określa traktat o życiu, którym niewątpliwie jest książka „Nie martw się, to tylko życie” autorstwa Adama Szewczyka.
- O wielu różnych drogach w powieści „Jedwabna opowieść” Kelli Estes opowiada Klaudia z bloga Zaczytana w książkach.
- Czy zagraniczni pisarze muszą długo czekać na polskie tłumaczenie? Rozwiązaniem jest z pewnością MAN BOOKER PRIZE, o którym opowiada Karo z bloga Niekoniecznie papierowe. LINK DO WPISU
Który wpis zainteresował Was najbardziej? Czekam na Wasze reakcje w komentarzach. Pozdrawiam!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.