SPOTKANIE AUTORSKIE Z ESTELLE MASKAME | RELACJA

Swoją pierwszą powieść napisała w wieku dwunastu lat, a rok później zaczęła pisać serię Dimily, którą wydała, mając siedemnaście lat. Obecnie Estelle Maskame ma zaledwie dwadzieścia lat i właśnie promuje swoją czwartą książkę Wróć, jeśli masz odwagę. O czym opowiadała młoda autorka podczas warszawskiego spotkania z czytelnikami?

Spotkanie autorskie z Estelle Maskame odbyło się 18 listopada w warszawskim Empiku Junior. Autorka od razu przyznała, że jest podekscytowana zarówno wizytą w Polsce, jak i tym, że może spotkać się ze swoimi czytelnikami. Najnowsza powieść, podobnie jak znana trylogia Dimily, przynosi wrażenie łatwej, ale finalnie obrazuje trudne emocje. Estelle Maskame porusza w niej bowiem temat żałoby oraz cierpienia wśród młodych ludzi i chociaż sama szczęśliwie nie przeżyła tak przykrego zdarzenia, to poprzez jego kreację, chciała niejako przygotować się na podobną ewentualność.
Młoda autorka opowiedziała też o swoich inspiracjach. Pomysły na poszczególne wątki przychodzą jej niespodziewanie i często zapisuje je sobie, a potem wraca do nich w przyszłości. Czasami zdarza się przewrotnie i do głowy wpada jej nie sama scena, a zamysł na konkretną postać. Aby dobrze opisać emocje, każdorazowo próbuje je sobie wyobrazić. Najbardziej lubi tworzyć irytujących bohaterów, ma bowiem świadomość, że to właśnie emocje tych postaci nadają powieści najwięcej dramatyzmu.

Na pytanie o swój typowy dzień, Estelle Maskame stwierdziła, że nie jest zbyt zdyscyplinowaną osobą, nie jest też rannym ptaszkiem. Potrafi jednak wykorzystać własną kreatywność i z łatwością przelewa myśli ma papier. Najczęściej pisze popołudniami, ale nigdy nie zmusza się do samego pisania. Od pewnego czasu jej dzień wygląda nieco inaczej, gdyż wydawca udostępnił jej biuro w Edynburgu, dzięki czemu może teraz śmiało mówić, że pracuje osiem godzin dziennie.
Autorka otwarcie przyznała, że pisanie pozwala jej podróżować w różne miejsca i spotykać się ze swoimi czytelnikami. Jej wcześniejsze hobby stało się zatem jej codzienną pracą. Rodzina regularnie wspiera autorkę, lecz jej bliscy do tej pory nie mogą uwierzyć, że osiągnęła aż taki sukces. Przyjaciele natomiast nierzadko próbują wyrwać Estelle na jakieś spotkanie i gdy taka sytuacja zdarza się akurat podczas procesu twórczego, autorka zabiera laptopa ze sobą, pisze dalej i jednocześnie próbuje dotrzymać tempa w rozmowie z przyjaciółmi.

Kolejna książka? Estelle w tym temacie była wyjątkowo milcząca. Zdradziła jedynie, że będzie to ten sam gatunek i akcja nadal będzie miała miejsce w USA. Chociaż autorka sama nie mieszka w Stanach Zjednoczonych, to od kiedy pamięta, miała obsesję na temat Ameryki i zawsze była przekonana, że jak kiedyś zacznie pisać, to akcja jej książki z pewnością będzie odbywać się właśnie za oceanem. 
Podczas spotkania Estelle Maskame opowiedziała też o swojej miłości do książek. Zawsze lubiła bowiem czytać, pamięta też, że mama często zabierała ją do biblioteki. Teraz autorka najchętniej sięga po powieści z gatunku Young Adult, a jednym z jej ulubionych autorów jest John Green. W swojej twórczości autorka nadal pozostaje przy tym samym gatunku, ale kiedyś chciałaby napisać thriller młodzieżowy, gdyż jej zdaniem dużo jest thrillerów dla dorosłych, a tych dla młodszej grupy odbiorców naprawdę niewiele.

Estelle Maskame została profesjonalną pisarką już w wieku siedemnastu lat i jasno przyznaje, że uwielbia swoją pracę na tyle, że nie wyobraża sobie jakichkolwiek zmian. Młoda autorka okazała się osobą ciepłą, pogodną i niezwykle dojrzałą. Nie pozostaje zatem nic innego, jak życzyć Estelle, aby jej literacka droga trwała jak najdłużej i rozwijała się z każdą kolejną książką. 

***
Jeżeli nie posiadacie jeszcze własnego egzemplarza powieści Wróć, jeśli masz odwagę, poniżej podpowiadam, gdzie możecie ją szybko nabyć.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger