„THE MYSTERIOUS HUNK” – KORNELIA PIERZ | Historia niesiona wrzawą nastoletnich złośliwości!

Ta wrażliwość ewidentnie domaga się czasu. Czytelnik wchodzi w nią niezwykle zaangażowany, sukcesywnie przedzierając się przez smutki, wątpliwości i niepowodzenia. Aż dociera do feralnej dziewczęcej złośliwości, stanowiącej zalążek szalonej gry między dwójką młodych bohaterów. Tu wszystko inicjuje jedna perfidna kompromitacja. To ona stanowi prolog do spektaklu pełnego uszczypliwych, wizualnie mocno wstydliwych zdarzeń – inscenizowanych umyślnie przez kreatywność obu zwaśnionych twarzy.

Haley to typ cichej kujonki, mistrzyni pechowej niezdarności, w niektórych epizodach także obiekt szyderstwa. To dziewczyna dostrzegalnie pozbawiona miłości do zajęć sportowych, które scenicznie pojawiają się tu regularnie. Po drugiej stronie stoi upokorzony Cameron Sanders – szkolny przystojniak z bogatej rodziny, sprawia wrażenie szorstkiego, ciętego i nieprzyjemnego, jakby nieustannie zawieszonego w otchłani własnej złości. Ten człowiek zauważalnie zamyka się na własne emocje, nikogo do nich nie dopuszcza. Jego wypowiedzi zdają się być początkowo krótkie i niedopowiedziane, autorce odczuwalnie zależy na utrzymaniu tej kreacji w tajemnicy, dopiero z czasem pozwala odbiorcy wkraść się do wrażliwych strun jego poranionej duszy. I tym samym zanurzyć się w rozdzierającym bólu. Relacja tych dwojga zdaje się być niezdefiniowana, pełna niecodziennych gestów i zamyślonych niejasności, niepozbawiona wzruszeń oraz chwil rozgoryczenia, wymagająca wzajemnego dotarcia. Podjęta przy niej narracja okazuje się nadzwyczaj osobista, przejmująca, stale roztrzepana i niepewna siebie. To historia pełna żenujących wpadek oraz nastoletnich wahań serca, z pewnością nieoczywista i zaskakująca. Gdzieś mimochodem nieprzerwanie przemycane są ważne treści, z których najbardziej zaakcentowane zostaje prześmiewcze tratowanie rówieśników i związana z nim łatwość, z jaką bezmyślnie można wyrządzić komuś krzywdę. W tym zgiełku nie ma przypadkowości, choć wielokrotnie można odnieść takie wrażenie – każda myśl i każde słowo okazują się bardzo przemyślane, intencjonalne, potrzebne.

Historia niesiona wrzawą nastoletnich złośliwości – rozbrajająca, zabawna i szalona, ale też niezwykle wzruszająca, refleksyjna, wartościowa. W sposób delikatny, nierzadko wręcz czysto komediowy, autorka dotyka esencjonalnych treści – szczególnie motywu wyśmiewania, szydzenia i nieposkromionej zazdrości w gronie młodych ludzi. Dużo tu uszczypliwości, jeszcze więcej niedoskonałości, niechcianego wstydu i paraliżującej złości, a przede wszystkim potrzeby muśnięcia upragnionej bliskości. The Mysterious Hunk to powieść w każdej stronie nieprzeciętna – piękna i romantyczna, jednocześnie zakręcona w odczuwalnie wrażliwym wnętrzu.
_____
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Jaguar

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger