„BĘDZIESZ MOJA” – NATASHA PRESTON | Nieostrożność prowadzi do zguby…

Porywający thriller młodzieżowy. Mocno zagadkowy i niepokojący, plastycznie wdzierający się w otchłań naruszonej wyobraźni. Natasha Preston doskonale wie, gdzie osadzić pokaz brutalnych zbrodni – tym razem uderza w akademicką przestrzeń i nadchodzące święto miłości, w grupę zaprzyjaźnionych osób i bardzo bolesne doświadczenia. Będziesz moja to nie tylko mrożący krew w żyłach spektakl, to także rodzinna tragedia, świeżo rodzące się uczucia i zacienione fabułą spectrum błędnych spekulacji.

Autorka intencjonalnie sięga tu po atrybut sprawdzony w klasyce kryminału – po przerażające groźby zapisane literami wyciętymi z gazet. Tak pierwotnie morderca zapowiada zbrodnię, tak zaczyna się ferwor mocno alarmujących zdarzeń, tak też budzi się atencja u samego odbiorcy. A wszystko w hermetycznej atmosferze kampusu, w narzuconej traumą niechęci do walentynkowej promienności, w nieprzerwanie zagęszczającej się aurze nastoletniego strachu. Tu nie ma miejsca na chwile potrzebnego wytchnienia, a podejrzenia wciąż kierowane są personalnie w stronę konkretnej osoby. Czytelnik nieustannie stara się rozglądać szerzej, zagląda wszystkim bohaterom w oczy, przeciera w głowie możliwe scenariusze, staje się nadzwyczaj czujny i uważny, nie pozwala sobie na zbyt pochopne zaufanie. Aura wiodącego tu niepokoju zacieśnia się w kolejnych szokujących aktach – ktoś drastycznie przecina młode życiorysy, ktoś świadomie ucieka się w rażąco niebezpieczny plan. Niewątpliwym atutem okazuje się pierwszoosobowa narracja Lylah – niezwykle osobista, naznaczona bezwzględnością życia, pozwalająca na rejestrowanie emocji dosłownie z pierwszego rzędu. I chociaż tej osobie można zarzucić naiwność oraz swego rodzaju bezduszność, nie brakuje jej odwagi oraz gorliwości, momentami wyczuwa się także powrót do przeżytej rok wcześniej tragedii. 

Nieostrożność prowadzi do zguby, a jednak to brawura rezonuje w decyzjach zaprzyjaźnionych studentów. Upiornie zaanonsowane groźby, zatrważające morderstwa i przeszywająca potrzeba doścignięcia sprawcy – intryga w kampusie narasta z każdą stroną, akcentując przebiegłość i drapieżne instynkty, jednocześnie przywołując nieroztropność młodych ludzi. Natasha Preston ponownie napełnia wyobraźnię zbrodnią i ponownie osadza wydarzenia w odczuwalnie skondensowanej przestrzeni – ewidentnie chce zatrwożyć naruszoną perspektywę. Ten thriller idealnie sprawdzi się na początek przygody z gatunkiem – wystarczająco mroczny, tajemniczy i niepokojący.
_____ 
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Feeria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger