„ZIMA ZASYPIE MIŁOŚCIĄ” – KAROLINA WILCZYŃSKA | Historia wypełniona dyskretną sąsiedzką serdecznością…

Piękna, uczuciowa i otulająca, naznaczona myślą o długich, nieśpiesznych i leniwych wieczorach. Karolina Wilczyńska ponownie otwiera karty Wrzosowej Polany, narusza znajome życiorysy, rozbudza kreatywne pasje i tworzy nowe wątpliwości, ewidentnie zachęca do świadomej refleksji. Zima zasypie miłością to dla wielu powrót do kojącego i jednocześnie ważnego miejsca – do sedna ludzkiej życzliwości, do rodzinnych więzi, do skrywanych głęboko pragnień. To właśnie tlące się w duszy marzenia stanowią główną esencję tej części – to w nich czai się nadzieja na spokojniejsze jutro.

Za oknem sportretowana zostaje nadzwyczaj kapryśna aura – jednego dnia mroźna i bajkowo osypana białym puchem, drugiego pełna niechcianego błota i wszechobecnej pluchy. Czytelnik spaceruje po tej scenerii z widocznym uśmiechem na twarzy, z przyjemnością puka do znajomych drzwi, przypomina sobie emocje, rozterki i zmartwienia poznanych niedawno bohaterów. I tak, jak jesienią serca mieszkańców przepełnione były tajemniczą nostalgią, tak zimowa pora przynosi doskwierającą chęć zadbania o własne marzenia – niesie przeszywającą potrzebę samorealizacji, spełnienia się, pokonania wszelkich przeszkód. Dla jednych to wyciszone starcie ze smutkami przeszłości i jednocześnie niespodziewany głód życiowej niezależności, dla innych żmudna rehabilitacja i tym samym walka o zdrowsze samopoczucie, dla jeszcze innych utorowanie nowej ścieżki zawodowej. Każdy zdaje się tu personalnie spowity kłującymi troskami, a jednak to wspólne działania okazują się najbardziej zbawienną odpowiedzią. Niesiona dobrem sąsiedzka konspiracja, niesamowita przyjaźń i pełna werbalnych zgrzytów zgoda na przyjęcie pomocy – to właśnie empatia tworzy tu pamiętnik sentymentalnych wspomnień, to w niej zaszyta zostaje najpiękniejsza magia. Autorka zauważalnie akcentuje ekspansywność kobiecych charakterów – ich niecodzienne pomysły, nutę szaleństwa i determinację w drodze do zamierzonego celu.

Historia wypełniona dyskretną sąsiedzką serdecznością – niezwykle kameralna, nastrojowa i budująca. To niesamowicie refleksyjna konfrontacja z uciskami dnia, to próba niezależności i niesiony przyjaźnią powrót do realizacji marzeń, to inspirująca afirmacja kreatywnej pasji i niezaprzeczalna siła kobiecości. Karolina Wilczyńska ponownie wkrada się do codzienności Wrzosowej Polany – oprósza scenerię śniegiem, by po chwili zrosić ją błotnistą pluchą, pozwala bohaterom barwnie przedzierać drogę empatycznych gestów, pozwala też wyrażać potrzebną wdzięczność. Zima zasypie miłością to powieść dyktowana naturalną dobrocią, mocno uczuciowa i niepodważalnie komfortowa.
_____ 
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Czwarta Strona

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger