„WINGS OF THE HEART” – ANNA PUROWSKA | Historia naznaczona uczuciową niepewnością…

Rozczulająca i niesamowicie komfortowa historia. Nasączona aurą zbliżającego się święta miłości, otulona śnieżną zimową scenerią, plastycznie wypełniająca przestrzeń zauroczonej wyobraźni. Anna Purowska ponownie zakrada się do życia dwóch zachwianych wrażliwości, tym razem nakreśla uczucia towarzyszące starszej siostrze Kai, której emocje spowijają fabułę niezwykle nastrojowej powieści Angel Wings. Młodość ewidentnie rządzi się dokuczliwą niepewnością serca – tytuł Wings of the Heart utrwala właśnie taką tezę.

Tu od początku wyczuwa się nutę subtelnej tajemnicy – źdźbło niedawnej przeszłości, które momentalnie przecięło linię wyjątkowej przyjaźni. To krótkie wspomnienie nieoczekiwanie staje się bodźcem emotywnej chwiejności – podważa bowiem znajomy scenariusz, burzy to, co zdaje się być już poukładane, jednocześnie blokuje zakręt na zainicjowany szeptem romantyczny tor. Bo miłość często wymaga czasu, potrzebuje przetrawienia, domaga się też przyzwolenia oraz odpowiedniej definicji. Zuza to kreacja wystawiona na fabularną próbę – to w jej życiorysie zakorzeniony zostaje refleksyjny motyw trójkąta miłosnego, to w jej troskliwej perspektywie zaszyta zostaje zachęta do przewartościowania priorytetów, do spojrzenia w okno własnych pragnień, do otwarcia się na szczerość swojego serca. Naprzemienna narracja pierwszoosobowa sprawdza się tu idealnie – z jednej strony pozwala wedrzeć się w szczypiące myśli, z drugiej natomiast eksponuje gorycz uczuciowej niewiedzy, przywołuje także przeszywającą potrzebę poczucia przynależności rodzinnej. Obie wypowiedzi zdają się być bardzo intymne i poruszające. A wszystko w klimacie nadciągających Walentynek – w przestrzeni napełnionej zimową bielą, w aromatycznych ciasteczkach z serdecznymi wróżbami, w słodkich wiadomościach i uroczych gestach.

Historia naznaczona uczuciową niepewnością – zagnieżdżona w młodych i zauważalnie pogubionych sercach, w doskwierającym pragnieniu bliskości, w uderzającej potrzebie zdefiniowania najważniejszych doznań. Anna Purowska starannie bawi się emocjami bohaterów, dociekliwie wkrada się też w dostrzegalnie osobistą narrację, pozwala nie tylko zobaczyć, ale też zrozumieć naruszone postawy. Wings of The Heart to powieść delikatnie oprószona śniegiem, niesiona rozterkami i walentynkową wrzawą, pełna kobiecych wątpliwości i rodzinnych niedoskonałości, w odczuciu niezwykle wzruszająca, kameralna i mocno romantyczna.
_____ 
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Books4YA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger