LITERACKI PRZEGLĄD BLOGOWY #10
Jakie książki brali pod lupę recenzenci w miesiącu wrześniu? Opinie, z którymi warto się szybko zapoznać, znajdziecie w poniższym Literackim Przeglądzie Blogowym. Na tapecie znalazły się zarówno powieści kryminalne, horrory, literatura współczesna, jak również kilka pozycji New Adult. Życzę owocnego czytania!
- Szukacie odpowiedzi na pytanie: po co komu szkielety z wykopalisk? Marta z bloga Okiem MK w recenzji powieści „Czarne światło” Marty Guzowskiej twierdzi, że właśnie w tej lekturze doszukała się wyjaśnienia.
- Pełnokrwisty bohater w polskim kryminale sensacyjnym? Zgodnie z opinią Marty Mrowiec właśnie taką postać wyklarował Robert Małecki w swoim debiucie literackim „Najgorsze dopiero nadejdzie”.
- O tym, że ciałem porozumiewamy się inaczej niż słowem opowiada Magdalena Paździor z bloga Bukfinker w recenzji kryminału „Kamfora” Małgorzaty Łatki.
- O niesamowitej relacji pisarza i jego psychofanki w powieści „Misery” Stephena Kinga opowiada autorka bloga Księgoteka.
- Nieco o dobrych, a znacznie więcej o słabych stronach horroru „Podpalaczka” Stephena Kinga, znajdziecie w luźnej recenzji, jaką napisała Martyna z bloga Kronika Czytelnika.
- Czy w czasach przesytu można w sposób ciekawy poprowadzić motyw kobiety nieszczęśliwej? Na to pytanie odpowiada autorka bloga 97books w recenzji powieści „Jeden wieczór w Paradise” Magdaleny Majcher.
- Jednowątkowa fabuła i zachęta do dojrzalszej refleksji na 87 stronach. Właśnie tak przedstawia się dramat "(Nie)święci" Doroty Żywczak według Oli z bloga Pyszne Buki.
- O tajemniczej szybie między intymnością bohaterów a okiem czytelnika w powieści „Manwhore” Katy Evans opowiada Kryśka z bloga Wybebeszamy książki.
- Książka, w której irytujący okazuje się trzecioosobowy narrator? Właśnie takie wrażenia z lektury powieści „Jak powietrze” Agaty Czykierdy-Grabowskiej przedstawia w bardzo szczegółowej recenzji Bohaterka Realna z bloga Bohater Fikcyjny.
- Autorka bloga niebo-piekło-ziemia uważa książkę „Coś świętego” autorstwa Sarah Dessen za najlepszą w dorobku autorki. Dlaczego? Uzasadnienie znajdziecie w recenzji powieści.
- O niespójnym zakończeniu w powieści „Prawo Mojżesza” Amy Harmon opowiada autorka bloga Czytelnia Dominiki.
- O niekontrolowanym pragnieniu wolności wynikającym z publikacji „Sten pod pachą, bimber w szklance, dziewczyna i... Warszawa” Agnieszki Cubały opowiada Izabela Pycio z bloga bookendorfina.
- Czy postać Zuli z powieści „Święto trąbek” Marty Masady uzupełnia pewną lukę w literaturze polskiej? Odpowiedź znajdziecie w recenzji książki, jaką przygotowała autorka bloga Cocteau & Co.
- Amerykańskie słabostki i bolączki są według autora bloga BuchBuchBicher przedmiotem publikacji „Hotel świętego Augustyna” Irwina Shaw.
- Jedna z czterech bardzo przyjemnych książek Sophie Kinselli może być Twoja! Konkurs znajdziecie na blogu Rozmaite Poczytania Gagatki. Termin nadsyłania zgłoszeń to 15 października.
Który wpis zainteresował Was najbardziej? Czekam na Wasze reakcje w komentarzach. Pozdrawiam!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.