„UCIEKINIERKA I UŁAN” – JOANNA WTULICH | Intrygujący spektakl pełen hardej namiętności!

Epoka napoleońska to nie lada gradka dla miłośników powieści kostiumowych. Buńczuczne przemarsze wojsk ekscytują i skutecznie przyciągają uwagę, ale nietrudno zaważyć, że często stanowią jedynie tło dla bardziej obyczajowej części fabularnej. I właśnie taką historię, wyraźnie uformowaną na kształt romansu historycznego, proponuje czytelnikom Joanna Wtulich, w niezwykle emocjonującym tytule Uciekinierka i Ułan.

Już sam tytuł podpowiada, że odbiorca ma do czynienia z romansem kostiumowym o mocno przygodowym charakterze. I to właśnie niezapowiedziane uczucie między jawnie przebierającym w kobietach dziedzicem Antonim Podolskim oraz tajemniczą i zaskakująco odważną Francuską Émilie, determinuje całą ścieżkę fabularną. Historia ta ekscytuje, zabierając czytelnika w świat szalonych intryg, gwałtownych starć oraz niepokojąco porywczych scen, ale jednocześnie pozwala przeżyć niezapomniane chwile, poczuć rodzącą się między bohaterami namiętność, czy też uczestniczyć w emocjonujących spotkaniach na najwyższym szczeblu. 

Na łamach powieści niejednokrotnie przewijają się znane nazwiska, mowa tu o księciu Józefie Poniatowskim, a nawet samym Napoleonie Bonaparte – nie ma wątpliwości, że to dzięki autentycznym postaciom historycznym, książka ta staje w odczuciu tak bardzo intrygująca, ciekawa i wiarygodna. Autorce świetnie udaje się oddać dziewiętnastowieczny klimat, nie zapomina też o panujących w nim zasadach oraz powiązaniach politycznych. Tą powieścią wyraźnie rządzą emocje oraz pokazy pięknych zmysłów, ale równie burzliwe okazują się niespodziewane zwroty akcji, stające się regularną zachętą do dalszej lektury. I chociaż można mieć obawy, że historia ta będzie aż nadto fantazyjna, może wręcz przerysowana, to nic bardziej mylnego – zarówno fabuła, jak i przeżycia bohaterów, w odczuciu zdają się być naprawdę żywe i przekonujące.

Intrygujący spektakl pełen hardej namiętności! Uciekinierka i ułan to nic innego, jak pięknie poprowadzony romans historyczny o charakterze szpiegowsko-przygodowym. Historia nadzwyczaj efektowna, swoista i fascynująca, ale też zadziorna, tajemnicza i zaskakująca. Konspiracyjna ucieczka, zakazane uczucie, niewyjaśnione szantaże i buntownicze zachowania – ta książka aż drży od dziewiętnastowiecznych emocji i jednocześnie stanowi zachęcający wstęp do rozpoczętej właśnie Sagi napoleońskiej.
_____
Recenzja we współpracy z wydawnictwem LIRA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger