WARSZAWSKIE TARGI KSIĄŻKI 2017 | RELACJA

Trzy dni przepełnione targową atmosferą. Liczne rozmowy z autorami, dedykacje, spotkania z blogerami, a także z nieznajomymi miłośnikami literatury, z którymi czas oczekiwania na autorów mijał zdecydowanie szybciej. Tak można w skrócie podsumować 8. Warszawskie Targi Książki. Razem z Diane Rose udało nam się jednak dotrzeć nie tylko do targowej części PGE Narodowego, ale też do pobliskiego Teatru Powszechnego, gdzie w tym samym czasie odbywał się Międzynarodowy Festiwal Literatury Apostrof. Poniżej moja relacja z WTK 2017, natomiast relacja z Apostrofu pojawi się na blogu już jutro.

RELACJA Z 8. WARSZAWSKICH TARGÓW KSIĄŻKI


Piątek zaczęłam od stanowiska wydawnictwa Media Rodzina, gdzie zamieniłam kilka słów z Anią Urban, która wraz z mężem Miłoszem, w sposób niezastąpiony, przełożyła na język polski serię kryminalną autorstwa Nele Neuhaus (premiera powieści W lesie już 24 maja), a także świeżo wydane w Polsce kryminały austriackiej autorki, Ursuli Poznanski (m.in. Polowanie). Oba cykle już teraz polecam! 

MAXIME CHATTAM
Przenikliwe spojrzenie to jedno, ale francuski pisarz okazał się przede wszystkim niesamowicie chętny do rozmowy. Skupił się przede wszystkim na nowym tytule, którego premiera będzie już 24 maja. Sen śmiertelników ma oczywiście podłoże kryminalne, ale nie zabraknie w nim także humoru.

ALEK ROGOZIŃSKI I MAGDALENA WITKIEWICZ
Stanowisko Księgarni Gandalf, gdzie urzędowali Magdalena Witkiewicz oraz Alek Rogoziński, z pewnością było najbardziej rozradowanym miejscem WTK. Panowała tu ogólna radość ze wszystkich i ze wszystkiego, a ja na dodatek dowiedziałam się, że publikuję zdjęcia na stronach porno (Alek?). Zdjęcie z tego miejsca mówi chyba samo za siebie, spójrzcie na Magdę… :)

SYLWIA TROJANOWSKA
Książkę Szept wiatru będę czytać niedługo, ale już teraz cieszę się, że mogłam poznać jej autorkę, Sylwię Trojanowską. Okazuje się, że jest to niezwykle sympatyczna i pozytywna osoba.

W trakcie spotkania z Sylwią Trojanowską udało nam się zrobić także wspólne zdjęcie z Diane Rose, która niesłychanie entuzjastycznie towarzyszyła mi przez wszystkie dni WTK. Diana – dziękuję zarówno za świetne towarzystwo, jak i za piękną dedykację na Carpe diem!

PIOTR TYMIŃSKI
Autor powieści Wołyń. Bez litości, do której miałam okazję napisać rekomendację, okazał się niesamowicie szarmanckim człowiekiem.

MAŁGORZATA I MICHAŁ KUŹMIŃSCY
Twórczość tej pary mam w bardzo bliskich planach więc cieszę się, że autorzy przybliżyli mi nieco tematykę swoich książek. Poza wątkami czysto kryminalnym w powieściach można bowiem wyczuć, że opisywana w danym tytule społeczność staje się poniekąd kolejnym jej bohaterem. Mi taka opcja naprawdę odpowiada!

JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI
Z autorem słynnej Samotności w sieci rozmawiałam dosłownie chwilę, ale to właśnie ten tytuł stał się tematem naszej krótkiej dyskusji. Autor spojrzał na mnie i stwierdził, że musiałam być zdecydowanie za młoda na czytanie akurat tej książki. Pięknie dziękuję za komplement! :)

PRZEMYSŁAW PIOTROWSKI
Do Przemysława Piotrowskiego podeszłam wyjątkowo bez książki, ale zależało mi na tym, aby się przywitać. Jakiś czas temu czytałam Drogę do piekła, w której piekielne wrota okazały się wyjątkowo rzeczywiste. Podczas WTK autor promował powieść Radykalni, której tematyka zdaje się być niezwykle kontrowersyjna.

MARTA REICH
Marta Reich, jak zwykle uśmiechnięta, podpisała mój świeżutki i oczywiście niezwykle gruby egzemplarz Sztuk i sztuczek, które właśnie w sobotę 20 maja miały swoją premierę. Przy okazji tego spotkania miałam też okazję zamienić kilka słów z Agnieszką Pruską, autorką m.in. kryminału Zwłoki muszą być martwe.

REMIGIUSZ MRÓZ
Tego pana nikomu przedstawiać nie trzeba. Z pisarzem rozmawiałam przede wszystkim o najbardziej dyskusyjnej serii, wydanej pod pseudonimem Ove Løgmansbø. Autor zachęcał mnie do przeczytania Enklawy, którą niecelowo pominęłam, a która jego zdaniem jest najspokojniejsza i najwierniej przenika przez nią klimat Wysp Owczych.

MAGDALENA KNEDLER
Magdalena Knedler okazała się przesympatyczną osobą i bez wątpliwości świetnie jej w nowej fryzurze. Autorka m.in. Dziewczyny z daleka, zachęcała mnie do poznania swojej kryminalnej odsłony, którą sama mam w planach już od dawna.

JOANNA JAX
Autorka poruszającej sagi Zemsta i przebaczenie promowała podczas WTK trzecią już część cyklu, Rzekę tęsknoty, która swoją premierę będzie miała w środę 24 maja. Joanna Jax okazała się niezwykle sympatyczną kobietą.

THOMAS ARNOLD
Z Thomasem Arnoldem przywitałam się na stanowisku wydawnictwa Vecta i trzeba przyznać, że to właśnie to stanowisko miało najbardziej kryminalny charakter. W moich bliskich planach znajduje się napisany przez autora thriller medyczny Horyzont umysłu, którego jestem niezmiernie ciekawa.

HANNA GREŃ
Na koniec spotkań autorskich porozmawiałam chwilę z przeuroczą Hanną Greń. Autorka ma niezwykłe poczucie humoru i czuję, że jej najnowsza powieść Jak kamień w wodę przypadnie mi do gustu. Pani Hanna podpisała mi nie tylko mój egzemplarz, ale też trzy dodatkowe, które już niedługo będzie można wygrać na moim Instagramie.

SPOTKANIA Z BLOGERAMI
3telnik nie może się nadziwić, że nie udało nam się zrobić wspólnego zdjęcia (nadrobimy w Krakowie!), ale udało nam się choć na chwilę spotkać. Widziałam też wielu innych blogerów, nie ze wszystkimi jednak dałam radę chociaż chwilę porozmawiać. Tym bardziej cieszę się, że w tym targowym rwetesie udało mi się poznać Wiolę z bloga Subiektywnie o książkach, która prezentowała się zjawiskowo w swojej książkowej sukience.

BLOGERSKO-AUTORSKA KAWA
Niedziela okazała się najbardziej spontanicznym dniem, w którym odpuściłam sobie stanie w długich kolejkach, ale na zwieńczenie wypiłam kawę w znakomitym, blogersko-autorskim towarzystwie: Magda Knedler, Marta Reich, Marta z Na regale u Marty Mrowiec, Diane Rose z Recenzje z Pazurem, Cyrysia z Literacki Świat Cyrysi, Angelika z Lustra Rzeczywistości, Irena z bloga Zapatrzona w książki, Agata z Chiyome, Tomek z Nowalijek, Anna i Karolina. Oby więcej podobnych spotkań! :)

***
Podczas WTK 2017 było naprawdę intensywnie. Takie wydarzenia każdorazowo są świetną okazją do spotkań i na długo pozostają w pamięci. Już jutro na blogu pojawi się relacja ze spotkań z Davidem Lagercrantzem, Charlotte Link oraz Grahamem Mastertonem – spotkania te odbyły się w tym samym czasie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof, którego warszawską siedzibą był Teatr Powszechny. 

Byliście na Warszawskich Targach Książki? 
Jak Wasze wrażenia? 
Z jakimi autorami udało Wam się spotkać? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger