5 KSIĄŻEK IDEALNYCH NA DZIEŃ DZIADKA

Zbliża się niezapomniany Dzień Dziadka, warto więc pomyśleć nad wartościowym prezentem. Poniżej podpowiadam kilka tytułów, które powinny zrobić wrażenie na każdym dziadku.


Państwo Małgorzata i Michał Kuźmińscy nie bawią się w subtelności i już na początku górskiego szlaku kładą rozharatane ludzkie zwłoki. Atmosfera robi się coraz gorętsza, a dociekliwość pewnego dziennikarza wpływa równomiernie także na ciekawość odbiorcy. Śleboda okazuje się powieścią o mocno góralskim podłożu, pięknie udekorowaną podhalańską gwarą i dawnymi przyśpiewkami, a jednocześnie pamiętającą o przewodniej warstwie kryminalnej, której trudno odmówić jakości. Nie pozostaje zatem nic więcej, jak tylko szczerze polecać!


Remigiusz Mróz zabiera czytelnika w podróż po zapomnianych szeregach przestępczego półświatka i pozwala stać się częścią jego bezlitosnej społeczności. Odbiorca świadomie cieszy się jakością fabuły, czuje jej zakopcony klimat i podziwia nastrojowe zaułki przedwojennej Warszawy. Brak dobrych charakterów sprawia, że książkę czyta się z niemałą adrenaliną, a jej tajemniczy tytuł staje się z każdą chwilą bardziej wymowny.


To nie jest zwykła opowieść o smutnej historii wojennej. Piotr Tymiński nie bawi się bowiem w emocjonalne przedstawienia i z widocznym zamysłem wystawia wstrząsający spektakl polskiej samoobrony na Wołyniu. Brutalna historia powraca, aby epatować swoją szczerością i tworzyć jawną przestrogę dla przyszłych pokoleń. Dla tej publikacji warto zrobić miejsce w swojej bibliotece. 


Adam Wajrak niewątpliwie znalazł w swoim życiu właściwe miejsce i ogromem własnej miłości do drapieżnej zwierzyny dołożył cegiełkę do ochrony wilczej populacji. W oczach czytelnika merytorycznie dopracowany reportaż stanowi zbiór niesamowitych wspomnień i potwierdza, że wilk jest leśnym rarytasem, którego należy podziwiać i któremu należy oddać wyraźny szacunek.


Niezwykle bogata publikacja okazuje się nie tylko zbiorem ciekawostek, ale także autentyczną zachętą do refleksji nad własną egzystencją. Autor nie boi się bowiem stawiać ptasich zachowań na równi z ludzkim postępowaniem. To niezwykle przemyślane, rzeczowe i bez dwóch zdań fascynujące zestawienie, któremu warto przyjrzeć się z bliska. Książka Rzecz o ptakach jest bowiem podręcznikiem pisanym na miarę współczesnych czasów.

***
Która z propozycji najbardziej Wam się podoba?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger