PODSUMOWANIE ROKU 2017 | Jaka jest najlepsza książka roku 2017?

W minionym roku nieźle się rozkręciłam. Nie mam jednak na myśli liczby przeczytanych książek, a raczej wydarzenia literackie, w których wzięłam udział. Rok 2017 to bowiem dla mnie trzy imprezy targowe, Międzynarodowy Festiwal Literatury Apostrof, Big Book Festival, 13 spotkań autorskich, a także kameralne warsztaty z pisania thrillerów historycznych. Podczas tych wydarzeń spotkałam aż 34 autorów oraz kilkunastu blogerów. Z niektórymi zamieniłam jedynie słowo, z innymi gawędziłam niczym stary wyjadacz, a jeszcze z innymi popijałam co nieco na Bulwarach Wiślanych. Poniżej znajdziecie moje podsumowanie roku 2017.


Jak wyglądał blog Mozaika Literacka w 2017 roku?


STATYSTYKI BLOGOWE
Poniższe dane to nic innego, jak Wasza aktywność na Mozaice Literackiej. Niezależnie, czy obserwujecie bloga bezpośrednio, czy prowadzicie swoje obserwacje w mediach społecznościowych – DZIĘKUJĘ ZA TO, ŻE JESTEŚCIE!




SUKCESY 
  • Współpracowałam z 24 wydawnictwami, dla których m.in. napisałam 70 recenzji.
  • Współpracowałam bezpośrednio z 8 autorami.
  • Mozaika Literacka objęła patronatem medialnym aż 16 książekPATRONAT MEDIALNY.
  • Moja rekomendacja ukazała się w 14 powieściachREKOMENDACJE.
  • Zadebiutowałam w roli prowadzącej spotkanie autorskieZBRODNIA NA TRZY SPOSOBY.



CZYTELNICZY ROK W PIGUŁCE
W 2017 roku przeczytałam dokładnie 77 książek i w większości były to tytuły, z których byłam naprawdę zadowolona. Jakie gatunki wybierałam najczęściej?
Chociaż z przyjemnością sięgałam po różne gatunki, to serca nie da się oszukać. Najchętniej sięgałam zatem po kryminały (35%), thrillery (18%), a także po romans i literaturę obyczajową (13%).

W tym względzie nic się nie zmieniło, nadal najchętniej czytam tradycyjne egzemplarze papierowe (83%), a po wersję elektroniczną sięgam zazwyczaj wtedy, gdy wymaga tego współpraca wydawnicza.

Moja miłość do rodzimej literatury niezaprzeczalnie rośnie, gdyż w porównaniu do roku 2016 (45% książek polskich autorów), w roku 2017 polscy autorzy zdeklasowali mój prywatny ranking (61% wszystkich przeczytanych książek). Poza literaturą polską, chętnie sięgałam także po książki autorów amerykańskich (10%), norweskich (8%) oraz brytyjskich (7%).



POLECAM TYTUŁY

Jakie książki zrobiły na mnie największe wrażenie w 2017 roku? 
Poniżej znajdziecie grafiki z tytułami moich odkryć roku, najlepszych kryminałów, a także najlepszych thrillerów. Na końcu podsumowania znajdziecie natomiast tytuł, który uważam za najlepszą przeczytaną przeze mnie książkę roku 2017. Linki do recenzji poszczególnych powieści znajdziecie pod grafikami.



Recenzje:









Nie mam najmniejszych wątpliwości, która z przeczytanych przeze mnie powieści, zasługuje na tytuł najlepszej książki roku: 

Małgorzata Oliwia Sobczak utrwala historię w sposób sensualny, intensywny i niezapomniany, zabierając czytelnika w sentymentalną podróż przez życie trzech połączonych ze sobą kobiet – tak zwykłych i niezwykłych zarazem. W tej powieści tańczy nie tylko tytułowy dom, ale też cały arsenał pięknie dobranych słów. To fascynująca historia, która zostanie ze mną na długo!


***
CEL NA ROK 2018
Tak wygląda blogowe podsumowanie roku, ale chętnie dodam jeszcze coś od siebie. Wejście w nowy rok często wiąże się z chwilą refleksji, która później zmienia się albo w postanowienie noworoczne, albo w ważną życiową decyzję. Tak uczyniło w tym roku wielu blogerów, niektórzy poczynili drastyczny krok i zrezygnowali z dalszego blogowania, inni natomiast zwalniają, aby ponownie cieszyć się realnym życiem. Rozumiem każdą z tych decyzji, w tworzeniu bloga łatwo się bowiem zatracić. Kuszące nowości literackie, propozycje współpracy, łatwo się w tym wszystkim pogubić. Sama jestem nieco zagubiona, ale szczęśliwie nie muszę zwalniać - działam w trybie slow już od pewnego czasu i bardzo mi z tym dobrze. Blog jest moją pasją i daje mi dużo przestrzeni do rozwoju, pozwala mi też spotykać niezwykłych ludzi i cieszyć się tym, co kocham - literaturą. Zależy mi, aby ten stan się utrzymał i niech to będzie moim celem na rok 2018.

A jak wygląda Wasze podsumowanie? 
Jakie książki zrobiły na Was największe wrażenie w 2017 roku?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger