REKOMENDACJE
ONA I DOM, KTÓRY TAŃCZY - MAŁGORZATA OLIWIA SOBCZAK

Moja rekomendacja [na skrzydełku okładki]:
Małgorzata Oliwia Sobczak utrwala historię w sposób sensualny, intensywny i niezapomniany, zabierając czytelnika w sentymentalną podróż przez życie trzech połączonych ze sobą kobiet – tak zwykłych i niezwykłych zarazem. W tej powieści tańczy nie tylko tytułowy dom, ale też cały arsenał pięknie dobranych słów.
Premiera: 30.11.2017 | wydawnictwo: Novae Res

ZEMSTA I PRZEBACZENIE. BEZKRES NADZIEI - JOANNA JAX

Moja rekomendacja [na skrzydełku okładki]:
Bezkres nadziei to wiarygodne odzwierciedlenie przerażającego pokłosia wojny, ale też niezwykle przekonujący obraz szczerej przyjaźni, niezłomnej miłości oraz wciąż tlącej się iskry nadziei na powrót dawno utraconego spokoju. Joanna Jax prowadzi bohaterów z niebywałą konsekwencją, dosadnie opisując ich bolesne przeżycia, sumiennie kształtując ich roztrzęsione dusze i nieustannie przywracając im pierwotną wolę przetrwania.
Premiera: 29.11.2017 | wydawnictwo: Videograf

"CZAS CUDÓW, CZYLI OPOWIEŚCI POD JEMIOŁĄ"

Moja rekomendacja [na skrzydełku okładki]:
Debiut Beaty Schoenmakers to w moim odczuciu zaskakująca, szczera i poruszająca historia, ale też wymowny głos młodzieńczego serca. Nastoletni Tomek uciera nosa własnej bezradności i poprzez świadome kłamstwo, zaczyna żyć upragnionymi marzeniami. Czy Wypożyczony tata pomoże mu przedrzeć się przez koleiny parszywego losu?
Premiera: 22.11.2017 | wydawnictwo: Videograf

NIE CAŁKIEM BIAŁE BOŻE NARODZENIE - MAGDALENA KNEDLER

Moja rekomendacja [na tylnej okładce]:
Osobliwa zagadka, krzątanina podejrzanych i wreszcie duet śledczych, który szuka mordercy w niemal aktorski sposób. Magdalena Knedler potwierdza, że potrafi operować nie tylko klasyką kryminału, ale równie swobodnie wykracza poza jej ramy, aby nadać powieści autentycznego humoru. Polecam nie tylko na święta!
Premiera: 08.11.2017 | wydawnictwo: Novae Res

CIEŃ NA PIASKU - KRZYSZTOF BEŚKA

Moja rekomendacja [na skrzydełku okładki]:
Błyskotliwy, zaskakujący i nadzwyczaj zawadiacki portret człowieka poszukującego zapomnianej tożsamości. Krzysztof Beśka w sposób unikalny zmienia dramat zagubionego mężczyzny w przewrotną i nieco groteskową powieść sensacyjną. Tak niepowtarzalny spektakl naprawdę warto przeżyć!
Premiera: 16.10.2017 | wydawnictwo: Pocisk
ZEMSTA I PRZEBACZENIE. RZEKA TĘSKNOTY - JOANNA JAX 

Moja rekomendacja [wewnątrz książki]:
Morze kłamstwa to wyjątkowo autentyczny portret ludzkiej samotności, na którym próżno szukać iskierek jakiejkolwiek nadziei. Okrutna rzeczywistość rozdziela bohaterów i każe im w pojedynkę walczyć na froncie ludzkiej bezsilności, gdzie ostatnie już tchnienie sumienia zostaje skutecznie zagłuszone przez egoistyczne pobudki oraz konieczność ochrony tego, co jedyne i najważniejsze – własnego życia. Joanna Jax ponownie żywi nas wielkimi emocjami i w sposób naprawdę przekonujący pokazuje, jak bardzo zwierzęce mogą okazać się ludzkie instynkty w obliczu paskudnej wojny. Czy wystawiona na tak ciężką próbę miłość ma szansę przetrwać?
Premiera: 04.10.2017 | wydawnictwo: Videograf

MIĘDZY PRAWAMI. PRZEDPIEKLE - VERA EIKON

Moja rekomendacja [na tylnej okładce]:
To odważny pokaz walki z przestępczością, w którym słowo „cenzura” właściwie nie istnieje!
Premiera: 04.09.2017 | wydawnictwo: HOLOGRAMKELNER - PRZEMYSŁAW GARCZYŃSKI

Moja rekomendacja [w magazynie POCISK 07/08 2017]:
Debiut Przemka Garczyńskiego od początku rzuca czytelnika w wir intensywnej pracy policji. Brutalne morderstwo na kibicu Legii Warszawa wskazuje na mało sportowy ruch ze strony miejscowych kibiców, a jednak miejsce zbrodni oraz kolejna ofiara nie pozostawiają złudzeń - to bardziej złożony scenariusz... Kim jest bestialski sprawca i co wspólnego ze sprawą ma słynny cytat Dantego? W tym śledztwie nic nie jest oczywiste, a jego finał bezapelacyjnie miesza w głowie!
Premiera: 11.08.2017 | wydawnictwo: Novae Res

GRZESZNIK - ARTUR URBANOWICZ

Moja rekomendacja [na skrzydełku okładki]:
Najpierw autentycznie rozśmiesza, potem otula realnym strachem, na końcu zaś rzuca wprost na dno ludzkiego sumienia. Artur Urbanowicz zaproponował właśnie fabularną rewolucję, której mafijny charakter okazuje się jedynie zwodniczym wstępem do mrocznego finału. Z czarnego humoru wyłania się tu bowiem klarowna powieść grozy, tak niespodziewana, treściwa i przerażająca, że odbiorca pochłania jej zawartość bez zbędnej zwłoki. Ten szalenie wciągający scenariusz został rozpisany tak, aby czytelnik mógł na własne oczy zobaczyć, jak smakuje ludzki egoizm. Grzesznik to powieść niecodzienna, mroczna i zaskakująca, a przy tym uruchamiająca prawidłowe myślenie. Dla mnie to książka skazana na sukces.
Premiera: 07.08.2017 | wydawnictwo: Gmork

ZEMSTA I PRZEBACZENIE. RZEKA TĘSKNOTY - JOANNA JAX

Moja rekomendacja [wewnątrz książki]:
Joanna Jax po raz kolejny odtwarza surowe realia wojenne, a te wrastają w psychikę bohaterów i stale kaleczą ich losy. Tam, gdzie wcześniej królowała radość życia, teraz wyczuwa się nostalgię i tęsknotę za przedwojenną normalnością. Czy samotne serca odnajdą wreszcie drogę do lepszego jutra? Przekonajcie się o tym sami!
Premiera: 24.05.2017 | wydawnictwo: Videograf

CARPE DIEM - DIANE ROSE

Moja rekomendacja [wewnątrz okładki]:
Przejmujący i gorzki, a jednocześnie lekki, pogodny i spontaniczny – taki jest debiut Diane Rose. Historia Rosalie Heart chwyta za duszę i sprawia, że serce chce płakać i śmiać się zarazem. Tu nikt nie pozoruje emocji, gdyż te przychodzą same i z impetem wdzierają się do wnętrza ludzkiej wrażliwości. Chociaż niektóre z nich są jawnym wyrazem goryczy, to w innych łatwo można dostrzec piękno szczerego optymizmu. Czy niespodziewane uczucie wystarczy, aby wyzwać bezduszną śmierć na pojedynek? Koniecznie się o tym przekonajcie!
Premiera: 06.04.2017 | wydawnictwo: Videograf

WOŁYŃ. BEZ LITOŚCI - PIOTR TYMIŃSKI

Moja rekomendacja [na skrzydełku okładki]:
Wstrząsający spektakl polskiej samoobrony na Wołyniu. Brutalna historia powraca, aby epatować swoją szczerością i tworzyć jawną przestrogę dla przyszłych pokoleń.
Premiera: 15.03.2017 | wydawnictwo: Novae Res
ZEMSTA I PRZEBACZENIE. OTCHŁAŃ NIENAWIŚCI - JOANNA JAX

Moja rekomendacja [wewnątrz książki]:
Autorka sagi Zemsta i przebaczenie świadomie przywraca wojenną rzeczywistość i tworzy z niej niezapomniany spektakl żywych emocji. Zapach wszechobecnej śmierci zmusza bohaterów do odważnej ucieczki przed własnym sumieniem i tylko ukryta w sercu nadzieja pozwala im wierzyć w słuszność dokonywanych wyborów. Karty tej historii wypełnia smak okrutnej goryczy, ale czas pokazuje, że nawet w cieniu czystej nienawiści można wzniecić iskrę prawdziwej miłości…
Premiera: 21.02.2017 | wydawnictwo: Videograf

DZIEWCZYNA Z DALEKA - MAGDALENA KNEDLER

Moja rekomendacja [na skrzydełku okładki]:
Magdalena Knedler zaprasza nas do wysłuchania poruszającej opowieści starszej kobiety, która przez kilkadziesiąt lat skrywała prawdę o własnej młodości - prawdę o dziewczynie poszukującej siebie w brutalnej wojennej rzeczywistości…
 Premiera: 15.02.2017 | wydawnictwo: Novae Res
ZEMSTA I PRZEBACZENIE. NARODZINY GNIEWU - JOANNA JAX

Moja rekomendacja [wewnątrz książki]:
Narodziny gniewu to sugestywny wstęp do poruszającej opowieści, w której czas realizacji przedwojennych marzeń ustępuje miejsca wymuszonym namiętnościom i usilnej walce o przetrwanie. Brzemienna wizja II wojny światowej stawia bohaterów w obliczu najtrudniejszych wyborów, w których łagodny światopogląd przegrywa z żądzą zemsty i zwykłą chciwością. Joanna Jax świadomie wkrada się w tajniki ludzkiej egzystencji, zerka na odwieczną walkę miłości z nienawiścią i pokazuje, jak brutalna rzeczywistość potrafi sterować moralnością człowieka. Przed czytelnikami otwiera się bezlitosny świat intencjonalnych zbrodni, których celem jest pazerność na lepsze jutro, a jedyną kroplą w morzu zdradliwych łez okazuje się wiara w istnienie prawdziwej miłości.
                                      Premiera: 22.11.2016 | wydawnictwo: VideografBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger