„PARKER” – MILENA GRABOWSKA | Soczysta, brawurowa, uzależniająca!

Trauma zawsze brutalnie narusza serce. Szczególnie ta draśnięta niezrozumiałym morderczym czynem i nagminnie zdradzającą się niepewnością – dotkliwa, zatrważająca i tak wyraźnie niechciana. W towarzystwie niebezpiecznych mafijnych zdarzeń, może nieoczekiwanie okazać się także źródłem przeszywającego strachu. I to właśnie przerażenie dominuje w oczach struchlałej bohaterki, którą przedstawia Milena Grabowska. Parker to powieść o smaku mocno pikantnym i złowieszczym zarazem, z pewnością idealnie wtapia się w potrzeby chłonnej wyobraźni.

Tu intryga wysuwa się fabularnie na pierwszy plan. Pogrążona w żałobie Mia zauważalnie zagnieżdżona zostaje w zgryzie nierozwiązanej zbrodni, nieustannie wraca myślami do koszmarnej przeszłości, przywołując drastyczne epizody, które na zawsze zburzyły piękny rodzinny portret. Jej zbolałą duszę odczuwalnie wypełnia tęsknota, obsesyjnie upominająca się o znalezienie winnych morderstwa rodziców. Tak zaczyna się gra, która z każdą kolejną chwilą, zdaje się być coraz bardziej intrygująca, bezduszna i nieobliczalna. Bo przecież ktoś ewidentnie czyha na kobietę. Ktoś strachem upomina się o swoje. I właśnie w tej dostrzegalnie zawiesistej atmosferze, niespodziewanie pojawia się tajemniczy Parker Salvatore. To jego mroczna pokerowa twarz, okazuje się drgnieniem pomocnej dłoni. To on bez uprzedzenia staje się źródłem niesamowitych doznań. To w jego intencjach czai się największa niewiadoma. Czytelnik z żywym zainteresowaniem podąża śladem bohaterki, razem z nią wkrada się w korytarze tajnych organizacyjnych zasad, spogląda w kameralne grono nieznajomych oczu, wreszcie obiera poufnie przypisany cel. I chociaż każdy instynktownie próbuje trzymać tu niemal stoicki fason, żarliwość obłąkańczo wdziera się do zaaferowanych ciał. Zniewolone bodźce uruchamiają się mimowolnie, odzierając kreacje z resztek nakreślonych pierwotnie złudzeń. W tym spektaklu uczuciowo zdarzyć się może zatem dosłownie wszystko...

Soczysta, brawurowa, uzależniająca – osadzona umyślnie w niebezpiecznej grze o prawdę przeszłości! Parker to historia rozpisana traumą rozdzierających wspomnień, w swych emocjach poruszająca, odważna i bezwzględna. Ale też pełna wizualnej pikanterii! Tu spojrzenia nieustannie toczą zmysłową walkę, tu pożądanie staje się aktem nieobliczalnych doznań, tu namiętność okazuje się nadzwyczaj przenikliwa, impulsywna i nieoswojona... Milena Grabowska wkrada się w niepokojące gesty inscenizacyjnej przestępczości, aby w jej nieprzejednanych progach, zakorzenić głód niezaspokojonych ciał.
_____ 
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Czwarta Strona

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger