„SPRING FEVER” – NATALIA BROŻEK | Romans przepełniony rozczulającą goryczą życia.

Wiosna często kojarzy się z orzeźwieniem uśpionych zmysłów. Intensywna zieleń otulająca świeżością wąskie alejki parkowe, zapach euforycznie kwitnących kwiatów, relaksująca kakofonia ptasich treli i wreszcie słońce usilnie wkradające się do znużonego serca – tak corocznie budzi się przyroda, tak ożywia się scenariusz powieści Spring Fever. Ten tytuł z pewnością nie jest przypadkowy – Natalia Brożek intencjonalnie wkrada się właśnie w wiosenną koleinę życia, aby w jej zjawiskowych barwach, zakorzenić piękno niespodziewanych doznań.

Sceneria zachwyca swą magiczną aurą – osadzona fragmentarycznie w wiejskim gospodarstwie, w większej mierze natomiast w inspirującym zawodowo Krakowie, nie tylko akcentuje różnice między spokojną egzystencją na wsi oraz rozbieganą miejską codziennością, ale też mimowolnie staje się nadzieją na lepsze jutro. Bo przecież to właśnie przeprowadzka do dużego miasta, stanowi wyzwanie dla odczuwalnie wrażliwej bohaterki. Ida zdaje się zanurzona w otchłani traumatycznych wspomnień, nieustannie walczy z demonami trudnej przeszłości i jednocześnie próbuje zrozumieć kłamstwa, jakimi ewidentnie karmi ją ukochany brat. A jednak stawia milowy krok, chce sprawdzić siebie w ulicznym zgiełku, wyraźnie łaknie nieznanych sobie przeżyć. I chociaż Staszek trzyma siostrę pod rygorem niezdefiniowanych zasad, kobieta subtelnie podąża śladem zauroczonego serca. Tu tajemnice mnożą się nieprzerwanie, aby szeptem upłynniać swe dramatyczne fundamenty. Śmierć, uzależnienie, rozłąka, problemy finansowe, nękanie słabszych – te motywy wyeksponowane są najbardziej, to w nich poruszony odbiorca zagłębia swoje przejęte myśli. I mimowolnie widzi, jak ukradkiem, w pełnej fabularnej konspiracji, rodzi się wśród nich najważniejsze z uczuć. Bo przecież to wzajemna fascynacja rządzi tą historią i to ona tworzy jej wyjątkowy tembr. I nieoczekiwanie staje się głosem silniejszym, niż podpowiada rodzinna zachowawczość. Tytułowa wiosna ma tu znaczenie emocjonalne – metaforycznie bowiem przywołuje znamienne chwile, co i rusz domagając się przypisanej jej promienności.

Romans przepełniony rozczulającą goryczą życia. Historia nasączona aromatycznie wiosenną krakowską atmosferą, odurzona młodością świeżych doznań – mimo fabularnie zagnieżdżonych blizn, komfortowo wypełniająca przestrzeń łakomej wyobraźni. Tu w podstępnej aranżacji uczuciowych scen, dyskretnie spotykają się dwa samotne serca – jedno zagubione w smutkach bolesnej przeszłości, drugie osnute aurą niedopowiedzianej tajemnicy. Spring Fever okazuje się powieścią czarującą, rozkoszną i esencjonalną, jednocześnie staje się rewią rodzinnych trosk i smakiem nieuchronnych wątpliwości.
_____ 
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Kobiecym

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger