„HOLD ON TO ME” – ALEKSANDRA RAMS | Niesiona symfonią dorastających zmysłów!

Huczne imprezy, spektakularne uniesienia, dojrzewające gesty oraz mimochodem utrwalające się zazdrości – tu uczucia wkradają się niepostrzeżenie, szeptem wtapiają się w nieświadome serca, otulają duszę, jednocześnie napawając wyraźnym niepokojem. Hold On To Me to powieść piękna i absorbująca, zmyślnie draśnięta nutą fabularnego szaleństwa. Aleksandra Rams napełnia tę przestrzeń euforią wielu dźwięków, pozwala żyć muzycznej fascynacji, idealnie dopełnia smak najważniejszych emocji.

Wszystko oddane perspektywą spontanicznej narracji – niezwykle osobistej, szczerej i poruszającej. Wiley to postać nieprzeciętna – uparta i zawzięta, córka gwiazdy rocka, wychowana przez pięciu członków zespołu rockowego, zmuszona właśnie do odświeżenia własnego głosu. Miłość do muzyki instynktownie płynie w jej krwi, a jednak odbiorca mimowolnie skupia się na dokuczającej jej samotności. To kreacja naznaczona poczuciem odrzucenia, skromna i otwarta, wyraźnie zanurzona w emocjonalnej niepewności. Nowe przyjaźnie okazują się dla niej prawdziwym ukojeniem, pozwalają przepracować przeszłość. Gdzieś ukradkiem autorka przemyca także jego wypowiedzi – wrażeniowo znacznie ostrzejsze, pełne bezradności i rozgoryczenia. Hayden to najmroczniejszy charakter w szkole, tajemniczy, gburowaty i nieobliczalny, w opinii innych wręcz przerażający, w oczach nowej uczennicy zamknięty na własną wrażliwość. Pogubiony i jakby niezdecydowany, z pewnością nieprzyjemny. Tych dwoje łączy jedno kreatywne wyzwanie – wspólna piosenka do szkolnego przedstawienia. Ich próby rozczulają, bawią i zbliżają, inaugurują nieznane doznania – pozwalają poczuć bardziej i żyć bardziej, otworzyć się także na własne słabości. Ten spektakl to także wir niecodziennych relacji – to ofensywna znajomość z nieprzejednanym Parkerem, to również niesamowita przyjaźń z szaloną Malone i niepowtarzalnym Sawyer’em.

Piękna, rozczulająca i charyzmatyczna – niesiona symfonią dorastających zmysłów! Bliskość tych dwojga nieustannie przybiera nowe twarze, ociera się o gorzkie warstwy niepewności, domaga się obietnic, przytulenia i dotarcia. To więź niepozbawiona wad, przepleciona zazdrością oraz tajemnicą rodzinnego przekleństwa, grząska, frapująca i nieobliczalna. To także wspólnie pisana piosenka, sensualne spotkania i rozbrajające próby głosu, to muzyczna pasja i zadziorny charakter młodej kobiecości, to chęć rozdrapania ran i walka z demonami przeszłości. Hold On To Me rozbawia i porusza czułe struny, przede wszystkim natomiast uzależnia.

_____ 
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Prószyński i S-ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger