„POTYCZKI W RAJU” – ANGIE HOCKMAN | Gwarancja niezapomnianej wakacyjnej przygody!

Wyspy Galapagos. Nazywane też Zaczarowanymi Wyspami, często kojarzone są z olbrzymimi żółwiami, lwami morskimi, tropikalnymi rybami, spacerującymi po porcie pelikanami i ożywiającymi wzrok różowymi flamingami. Te wyraźnie zwierzęce skojarzenia nie są przypadkowe – unikalne warunki atmosferyczne zdają się idealnie komponować z potrzebami zadomowionych tu gatunków. Stanowią też niezwykle cenny akcent w odczuwalnie wakacyjnej powieści Potyczki w raju, do której lektury zaprasza Angie Hockman.

Ta historia niesie się po wyobraźni niczym szalona wakacyjna zabawa. Autorka celowo oddaje głos głównej bohaterce, dzięki czemu Henley Evans samodzielnie relacjonuje wszystkie wydarzenia. Zapalona kierowniczka działu marketingowego ewidentnie nie lubi przegrywać, odbiorca poznaje ją zatem jako charakterną i mocno zdeterminowaną kobietę, która ambitnie dąży do realizacji obranych celów. Bezsprzecznie jest też pracoholiczką, dla której kariera zawodowa ma pierwszorzędne znaczenie. I właśnie żarliwa pogoń za upragnionym awansem zmusza Henley do podjęcia się nietypowego zadania – służbowego wyjazdu na przepiękne wyspy Galapagos. Nie jest to jednak samotna podróż, jej głównym towarzyszem okazuje się irytujący kierownik działu social mediów, niespodziewanie ubiegający się o to samo stanowisko. Tak zaczyna się wspólna delegacja, która nie tylko odsłania prawdziwe oblicze obu postaci, ale też utwierdza w dobrze znanej zasadzie – granica między nienawiścią i sympatią najczęściej jest zaskakująco cienka.

Autorka tworzy cudownie rekreacyjny klimat. Pozwala odbiorcy nie tylko delektować się promieniami gorącego słońca, ale też brać udział w niecodziennych wycieczkach, zachwycać się lokalną florą i fauną, po prostu aktywnie korzystać z pięknie zarysowanej tu wyspiarskiej scenerii. A przy tym obserwować fenomenalne widowisko, jakim niewątpliwie jest zjawiskowa rywalizacja dwójki głównych bohaterów. Słodkie, humorystyczne a przy tym niebywale erudycyjne potyczki słowne mieszają się tu z przewrotnością akcji fabularnej, regularnie dostarczając rozrywki oraz naglącej chęci uczestnictwa w kolejnych scenach. Nie można też zapomnieć o pouczającym charakterze powieści – tematycznie okazuje się ona wsparciem postawy ekologicznej, odnosi się bowiem do konieczności dbania o planetę oraz wymierające gatunki zwierząt.

Gwarancja niezapomnianej wakacyjnej przygody! Historia szalenie przyjemna dla wyobraźni, niezwykle błyskotliwa, zabawna, rozkoszna, nieprzeciętna, a przy tym skutecznie edukacyjna w kwestii dbania o środowisko. Angie Hockman zabiera czytelnika na Zaczarowane Wyspy Galapagos, aby w odmętach kontrolowanego szaleństwa, fabularnie przypomnieć o jednym z najbardziej pożądanych literacko prawideł – kruchości granicy między nienawiścią i sympatią. Potyczki w raju to nie tylko niesiona rozgrywkami słownymi komedia romantyczna, ale też malownicza odskocznia od codzienności – książka obowiązkowa na lato!
_____
Współpraca komercyjna z Wydawnictwem Luna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger