„MINĘŁA GODZINA DWUDZIESTA DRUGA. ROMANS Z PAZURKIEM” – KATARZYNA BESTER | Aranżacja czarujących uczuciowych zdarzeń!

Trudno przewidzieć dokładny przebieg ludzkiego życia – jego wizerunek najczęściej zależny jest bowiem od krzyżujących się okoliczności, których osobliwa kompozycja układa się w nieoczywisty scenariusz. I dokładnie tak można zdefiniować fabularny zbieg zdarzeń w najnowszej powieści Katarzyny Bester. Przyglądając mu się z wizualnym rozrzewnieniem, można dodatkowo utrwalić znane egzystencjalne powiedzenie – w obliczu niespodziewanych spotkań, świat niejednokrotnie okazuje się naprawdę mały. I jak swoisty tytuł otwarcie podpowiada, ten romans zaczyna się o godzinie dwudziestej drugiej...

Bo właśnie o tej obiektywnie wieczorowej porze, w pewnej popularnej stacji radiowej, rozpoczyna się audycja korelująca dwie różne opowieści w jedną sumaryczną historię. Jej znamienitymi kreacjami okazują się osobowości niezwykle wdzięczne i przekonujące, częściowo medialne, gdyż on dźwięcznie spełnia się w roli znanego radiowca, ona natomiast sumiennie wciela się w rolę tajemniczej słuchaczki i jednocześnie partnerki zachłyśniętego własną sławą aktora. Dla czytelnika fabuła zdaje się być klarowna niemal od zarzewia – wszystko dzięki narracji pierwszoosobowej, pozwalającej naprzemiennie wkradać się w dwa zaangażowane serca. Dla samych bohaterów okazuje się niczym zaszyfrowana, szczególnie dla jednego z nich, ewidentnie domaga się epizodycznej interpretacji coraz mniej przypadkowych scen. A wszystko dzięki uroczemu kociemu stworzeniu, którego obecność niewątpliwie konsoliduje najważniejsze emocje. I sprawia, że pozornie zwyczajne sceny, nieoczekiwanie nabierają wyjątkowości. W odczuciu stają się wręcz fenomenalnie skomponowanym przedstawieniem, na które spogląda się nie tylko z dużym entuzjazmem, ale też z dostrzegalnym uznaniem – autorce udaje się bowiem sprytnie przemycić tu nieco wartości. Szczególnie tych dotyczących życia u boku człowieka zakorzenionego w świeżo nabytym egoizmie, z niemal narcystycznymi skłonnościami, wyraźnie pozbawionego szacunku do własnej kobiety.

Aranżacja czarujących uczuciowych zdarzeń! Historia nadzwyczaj rozkoszna, zajmująca i charyzmatyczna, incydentalnie płomienna i zaskakująco żarliwa, jednocześnie komfortowa i przyjemnie rozchodząca się po mocno zaabsorbowanych obrzeżach wyobraźni. Daremnie nasączona jednym skromnym mankamentem – zbędnie panoszącymi się wulgaryzmami, szczęśliwie nieprzeszkadzającymi w esencjonalnym odbiorze powieści. W moim odczuciu to przede wszystkim budująca i naprawdę wartościowa komedia romantyczna, która swym obrazowym humorem sytuacyjnym, może stać się idealnym dopełnieniem błogiego wieczornego relaksu.
_____ 
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem AMARE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger