LITERACKI PRZEGLĄD BLOGOWY #7
Nad Warszawą właśnie przechodzi ogromna burza, a wiatr zachęca ulewny deszcz do nachodzenia mieszkańców w ich domach. Otwarte okna i drzwi balkonowe kuszą kolejne krople do nieproszonej gościny. Odradzam dziś wszelkie spacery, a w zamian proponuję kolejną odsłonę Literackiego Przeglądu Blogowego. Gotowi na świetne blogowe wpisy?
- Jakie szczegóły uratowały pozornie zwykły kryminał? Przekonajcie się podczas czytania recenzji powieści „Skrawek mego serca” Petera Robinsona, jaką przygotowała autorka świeżutkiego bloga Heavy & Heavy & Book Book.
- Bolesna, euforyczna i zmuszająca do przemyśleń. Właśnie taka jest lektura „Promyczka” Kim Holden, patrząc oczami Sherry. Pełną emocji recenzję powieści znajdziecie na blogu Feniks.
- O wybaczaniu i piekielnie trudnej walce z samym sobą w powieści „Ugly love” autorstwa Colleen Hoover opowiada Magda z bloga Smooky.
- Dlaczego powieść „Bez słów” Mii Sheridan trzeba przeczytać samemu? Odpowiedź znajdziecie w recenzji, jaką przygotowała dla Was Klaudia z bloga Nowe Horyzonty.
- O toksycznym i kalekim mieście w powieści „Upadła świątynia” Dominiki Węcławek opowiada Kinga 'Jenah' Stempor z bloga Wena Jenah.
- O najdziwniejszej młodzieżówce, której akcja toczy się w pięknej mieścince, opowiada autorka bloga Recenzje Devi w recenzji powieści „Chałturnik” Magdy Skubisz.
- Grupka młodzieży i słoneczny Egipt? Tylko pozornie wygląda to na raj. O wyjątkowo przemyślanej i mądrej pozycji „Niebo nad pustynią” Anny Zgierun-Łaciny opowiada Stworek vel Oka. Zobaczcie koniecznie, jak pięknie można opowiedzieć o własnych wrażeniach z lektury.
- Dlaczego słoń Pomelo jest jedyny w swoim rodzaju? Odpowiedź znajdziecie w recenzji rumuńskiej książeczki dla dzieci o wdzięcznym tytule „Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem", jaką przygotowała dla Was Basia Pelc.
- O ciemniejszej stronie pięknego Dubaju w publikacji „Dubaj. Prawdziwe oblicze” Jacka Pałkiewicza opowiada Weronika z bloga Kto czyta książki - żyje podwójnie.
- Dlaczego proza Patricka Modiano jest jak ruchome piaski? Odpowiedź poznacie, czytając recenzję książki „Żebyś nie zgubił się w dzielnicy”, jaką opublikowała autorka bloga Cocteau & Co.
- O barwnej i oryginalnej postaci, Zofii Stryjeńskiej, w biografii „Stryjeńska. Diabli nadali” autorstwa Angeliki Kuźniak, opowiada Radosław z bloga Osinski po ludzku.
- Dlaczego warto dwukrotnie zastanowić się przed lekturą „Powinowactwa wyszehradzkie” profesora Csaby G. Kiss? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w recenzji, jaką przygotowała Paulina z bloga Oko na kulturę.
- Bardzo interesującym wpisem podzieliła się z nami autorka bloga Leon Zabookowiec. Jeżeli jesteście ciekawi, jak zdobywać wspomnienia i na czym polega amnezja, to koniecznie zajrzyjcie tutaj.
- Jak się bronić przed oszustwami internetowymi? Kilka świetnych propozycji znajdziecie na blogu Lustro Rzeczywistości. Zajrzyjcie tutaj.
Mieliście okazję czytać już wymienione wpisy? A może jeden z nich zainteresował Wam szczególnie? Czekam na Wasze reakcje w komentarzach. Pozdrawiam!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.