„KTOŚ TU BYŁ PRZED TOBĄ” – NATALIA BROŻEK | Nadzwyczaj angażująca, zmysłowa i charyzmatyczna!

Ten jeden romantyczny moment – upragniony i wyczekiwany, naznaczony nie tylko cichymi potrzebami serca, ale też zaufaniem oraz pewnością wyrażanej deklaracji. Bo przecież oświadczyny często przodują w otchłani zakochanej kobiecości, nierzadko otulone piękną malowniczą scenerią, stają się jednym z najważniejszych wyobrażeń. I trwają w niej szeptem spragnione, aż raptem dotknie ich rzeczywistość. Czasami jeszcze lepsza niż ta wymarzona w snach, innym razem brzydka i paskudna, namalowana wręcz barwą rozczarowania. I tak właśnie zaczyna się powieść Ktoś tu był przed tobą, w której Natalia Brożek zabiera odbiorcę do tętniącej życiem Hiszpanii.

Tu od początku wyczuwa się uczuciową niepewność. Bo chociaż Sonia fanatycznie wierzy w wizję wakacyjnych zaręczyn, czytelnik z łatwością dostrzega naiwność jej esencjonalnej w odczuciu wyobraźni. Ale nie zostawia jej samej z trudem niechcianych doświadczeń, najpierw towarzyszy kobiecie w przejmującej treści zawodu miłosnego, razem z nią wyklina odrażające i z pewnością niedojrzałe zachowania Krzyśka, następnie subtelnie uśmiecha się na myśl o pewnym Hiszpanie, który nieoczekiwanie pojawia się na jej poharatanej drodze. I nie jest to pierwszy lepszy mężczyzna, a pewien nieziemsko przystojny aktor, pragnący namiętnie ukoić jej wyraźnie zranioną duszę. Tu zmysły szaleją nieustannie, ewidentnie doszukując się wzajemnej satysfakcji. Odbiorca przygląda się tej parze z dużym rozrzewnieniem, ale jednocześnie czuje dziwnie panoszący się wewnątrz niepokój. Ukradkiem zaczyna się tu dziać coś zagadkowego, wrażeniowo wręcz przerażającego – z czasem opowieść zmienia bowiem swój charakter na bardziej kryminalny, może nawet nieobliczalny, przeszywając fabułę tajemniczymi w swym biegu zbrodniami. Tak powstaje zawiła intryga i tak mnożą się wyrafinowane podejrzenia. W tej przestrzeni niechybnie czai się niebezpieczeństwo – to właśnie ten niespodziewanie brudny wydźwięk scenariusza sprawia, że historia tak mocno absorbuje i każe definitywnie zachować czujność. Tu przecież zdarzyć się może dosłownie wszystko.

Nadzwyczaj angażująca, zmysłowa i charyzmatyczna, ale też poruszająca i zaskakująco niebezpieczna – ta historia wypełnia nawet najmniejsze szczeliny wyobraźni. Gorąca Hiszpania, wyśmienite smaki oraz niecodzienna lista wakacyjnych przeżyć – tu gorycz miłości okazuje się oknem na świat znacznie głębszych doznań. Tak budzi się fabularna namiętność, tak utrwala się mroczna odsłona tej powieści. Tu bowiem wzajemna fascynacja przeradza się w coś bardziej bezwzględnego, niż nieokiełznany letni romans. Natalia Brożek umyślnie zderza się z szaleństwem kryminalnych zdarzeń – tym samym buduje intrygę na mocno aktorskim poziomie, odczuwalnie pokerową, zawiesistą i niepokojącą.
_____ 
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Niegrzeczne Książki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger