„ŚWIĄTECZNA MORDERCZA GRA” – ALEXANDRA BENEDICT | Klasyka kryminału w mistrzowskim zimowym wydaniu!

Stara rodzinna rezydencja – jedna z najbardziej elastycznych powierzchni do wykreowania tajemniczej intrygi kryminalnej. Tym bardziej w obliczu aromatycznie tlącej się myśli o możliwym spadku po zmarłej niedawno właścicielce wiekowego domu. Do tego jeszcze brak kontaktu ze światem, a także piętrząca się za oknem zawierucha, skutecznie odcinająca drogę do najbliższej cywilizacji – tak właśnie powstaje przepis na zbrodnię idealną. Alexandra Benedict dodaje do tej receptury także coś od siebie – tym samym zaprasza do aktywnego udziału w Świątecznej morderczej grze.

Przekraczając próg tej niecodziennej powieści, czytelnik doskonale zdaje sobie sprawę, że fabularnie będzie to nie tylko podstępna walka o cenną rodzinną rezydencję, ale przede wszystkim podyktowana chytrością walka o życie – w odczuciu mocno osobliwa i pomysłowa, sukcesywnie zbierająca kolejne mordercze żniwa. Tu od początku wyczuwa się fetor ludzkiej przebiegłości, podobnie czuje się wszechobecną woń nadciągającej zbrodni – w tej nieoczywistej grze sprawca drepcze dosłownie po trupach do upragnionego celu. I tylko statecznie zachowana czujność pozwala prawidłowo rozszyfrować frapującą zagadkę. Nie jest to zadanie najeżone trudnościami, szczególnie dla wytrawnych miłośników spraw zainscenizowanych w podobnym stylu, aczkolwiek wymaga sumiennej obserwacji oraz błyskotliwego integrowania regularnie dawkowanych podpowiedzi. Do roli głównej kreacji zaangażowana zostaje Lily Armitage – bezdyskusyjna ulubienica zmarłej ciotki, kobieta zauważalnie daleka od śmiałego celebrowania rodzinnych tradycji, a jednak mimowolnie wiodąca w nich prym. To jedyna bohaterka, która dzierży inne argumenty dla udziału w corocznej zabawie – to nie spadek jest obiektem jej zainteresowań, a coraz bardziej klarowna chęć odkrycia sekretu dotyczącego śmierci jej własnej matki. Ten wątek bezspornie przykuwa uwagę i nadaje intrydze niespodziewanej dwuznaczności.

Klasyka kryminału w mistrzowskim zimowym wydaniu! Historia ekscytująca, niecodzienna i bezsprzecznie zagadkowa, w odczuciu mocno angażująca i zaskakująco filmowa. Świąteczna mordercza gra to wyrafinowana walka o rodzinny spadek – zabawa pełna ludzkiej chytrości i przenikliwego szaleństwa, intencjonalnie wodzona aromatem przebiegłej konspiracji. Alexandra Benedict zaprasza czytelnika do spowitej śnieżycą rezydencji, świadomie obdartej z zasięgu i drogi do cywilizacji, w zamian oferuje aliaż nieprzypadkowych zbrodni, które w drodze wymaganej czujności, nieustannie absorbują uwagę. I chociaż sprawcę można zdiagnozować wcześnie, nie odbiera to satysfakcji z lektury. Świetna powieść – idealnie dobrana dla miłośników tajemniczych morderczych łamigłówek.
_____ 
Współpraca płatna z Wydawnictwem Kobiecym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger