„PODEJRZANI” – DANIELLE STEEL | Scenicznie zupełnie nieprzewidywalna!

Bogactwo to ogrom kosztownych możliwości, ale też niewyobrażalne ryzyko. Szczególnie w świecie wielkiego biznesu, gdzie pieniądze regularnie stają się celem zgrupowanych działalności przestępczych. Danielle Steel zaprasza właśnie do tak nieobliczalnego świata – pełnego sukcesów i fascynujących życiowych aspiracji, ale też niebezpiecznego i mocno enigmatycznego, z pewnością szczelnie wypełnionego fetorem zbrodni i smakiem bezwzględnie panoszącej się intrygi.

Pisarka bezsprzecznie stawia na skrajne emocje. To widać chociażby w kreacji głównej bohaterki – kobiety należącej do elity butikowego świata mody, niewątpliwie majętnej i rozpoznawalnej, a jednak świadomie unikającej medialnego rozgłosu, wyraźnie roztrzęsionej, nieco apatycznej i wycofanej, zauważalnie poharatanej pokłosiem przeżytej tragedii. Bo przecież koszmar nigdy nie opuści brutalnie zmiażdżonego serca. Czytelnik bez wątpienia docenia kreację Theo – pomyślnie definiuje jej obawy, doskonale też rozumie dystans, jaki biznesmenka tworzy wokół własnej codzienności. I tym samym, otwarcie kibicuje pozornie przypadkowej relacji – nawiązanej przez ukrywającego swą tożsamość agenta CIA, uknutej jawnie na fundamencie koniecznego kłamstwa, początkowo nieśmiałej i przyjemnie wstydliwej, a jednak wizualnie coraz bardziej angażującej i zaskakująco namiętnej. To właśnie w żarliwej historii tej dwójki utorowana zostaje przestrzeń na fabularną subtelność. Tak ważną i potrzebną w rwetesie przerażających konspiracji – jednoznacznie obdartych z moralności, nierzadko szokujących bezlitosnym wydźwiękiem.

Zadziwiająco ofensywna, prowokacyjna i szpiegowska, scenicznie zupełnie nieprzewidywalna! Podejrzani to przede wszystkim intrygująca powieść obyczajowa – osadzona gwałtownie w fascynującym świecie biznesu modowego, obficie obdarzona śmiałą namiętnością, w przebiegu niezwykle charakterna i mocno dramatyczna. Teren tej historii zdaje się być grząski i niebezpieczny – staje się wręcz otwartą kompozycją misternie prowadzonych działań wywiadowczych, fabularnie dążących do zdemaskowania przebiegłych działalności przestępczych. Danielle Steel intencjonalnie zatem sieje zamęt w otchłani ludzkiej wyobraźni.
_____ 
Współpraca płatna z Wydawnictwem LUNA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger