PODSUMOWANIE ROKU 2016

O książkach będzie za chwilę, a najpierw krótka refleksja. Rok 2016 to przede wszystkim ludzie. TO WY! Przez dwanaście miesięcy miałam okazję uczestniczyć w dwóch targach książki i wzięłam udział w dziewięciu spotkaniach autorskich. Podczas tych wydarzeń poznałam aż 16 autorów i 12 blogerów książkowych. Niezależnie od tego, czy widziałam się z kimś dosłownie przez kilka minut, czy może miałam okazję porozmawiać dłużej, nie mam wątpliwości, że każde z tych spotkań na długo pozostanie w mej pamięci :)
Jak wyglądał blog Mozaika Literacka z statystykach?

Poniżej znajdziecie wyczerpujące podsumowanie roku 2016.


STATYSTYKI BLOGOWE
Poniższe liczby to Wasza sprawka więc w tym miejscu dziękuję każdemu czytelnikowi bloga, niezależnie, czy swe obserwacje prowadzi na samej stronie, na Facebooku, czy też na Instagramie. Swoją obecnością potwierdzacie, że warto się starać :)
SUKCESY
  • Miałam okazję współpracować z 14 wydawnictwami, dla których napisałam m.in. 6 recenzji przedpremierowych.
  • Miałam okazję współpracować bezpośrednio z 6 autorami.
  • Mozaika Literacka objęła patronatem medialnym książkę "Podpalę wasze serca!" Marcina Brzostowskiego.
  • Moja rekomendacja ukazała się w powieści: "Zemsta i przebaczenie. Narodziny gniewu" Joanny Jax.


REALIZACJA WYZWAŃ
Wzięłam udział w czterech wyzwaniach czytelniczych:
  • MINI BOOK CHALLENGE 2016
  • POCZYTANIA 2016
  • KIEDYŚ PRZECZYTAM
  • W ORYGINALE
Wszystkie z tych wyzwań zrealizowałam w całości, a podsumowanie konkretnych akcji zobaczycie tutajPODSUMOWANIE WYZWANIA MINI BOOK CHALLENGE 2016

W akcji udział wzięło 16 uczestniczek, lecz tylko dwie ukończyły całe wzywanie: Diane Rose z bloga Recenzje z Pazurem oraz Krysia z bloga Wybebeszamy Książki. Do grona zwyciężczyń dołączam także siebie, a korzystając z okazji, dziękuję uczestniczkom za aktywny udział :)


CZYTELNICZY ROK W PIGUŁCE
Rok 2016 pokazał, że literatura jest mi naprawdę bliska. Przeczytałam aż 92 książki i przyznaję, że często dokonywałam słusznych wyborów. Za chwilę przeczytacie, jakie książki polecam najbardziej, ale wcześniej zachęcam do przestudiowania ze mną wykresów, które rzetelnie podsumowują mój czytelniczy rok. 

Jak na prawdziwą mozaikę przystało, chętnie sięgam po różne kręgi literackie, ale trudno też nie zauważyć, że niektóre z gatunków przyciągam wzrokiem częściej. W roku 2016 najchętniej czytałam powieści kryminalne (27%), thrillery (12%), romanse połączone z literaturą obyczajową (14%), a także literaturę współczesną (11%). Z 92 przeczytanych przeze mnie książek aż 55 stanowiły egzemplarze recenzenckie. W drugiej kolejności uplasowały się egzemplarze z mojej biblioteczki (16). Cieszę się jednak, że miałam też okazję wypożyczyć kilka egzemplarzy w bibliotece, a także wziąć udział w kilku świetnych akcjach Book Tour.


Ten wykres potwierdza, że jestem tradycjonalistką, ale nieobce są mi nowinki elektroniczne. Aż 79% przeczytanych przeze mnie książek stanowiły egzemplarze papierowe, a jedynie 20% - e-booki. Na sam koniec roku wysłuchałam też pierwszego w moim życiu audiobooka, lecz jego recenzja dopiero pojawi się na blogu.


Ostatni już wykres, który służy za dowód mojej sympatii do naszej rodzimej literatury. Najczęściej bowiem sięgałam po książki polski autorów (45%). POLECAM TYTUŁY

Jakie książki zrobiły na mnie największe wrażenie? Które mnie zaskoczyły? 
Poniżej znajdziecie grafiki z tytułami moich odkryć roku, najlepszych kryminałów oraz najlepszych thrillerów. Na końcu znajdziecie także grafikę z trzema seriami, które szczerze pokochałam. Pod rysunkami znajdziecie linki do recenzji poszczególnych powieści :)


ODKRYCIA ROKU


Linki do recenzji:


NAJLEPSZE KRYMINAŁY


Linki do recenzji:


NAJLEPSZE THRILLERY


Linki do recenzji:


NAJLEPSZE SERIE ROKU
CIEKAWOSTKI Z LITERACKIEGO ŻYCIA MOZAIKI

  • Pierwszą książkę Remigiusza Mroza przeczytałam w styczniu 2016 ("Kasacja"), a od tego czasu zdążyłam już czterokrotnie spotkać tego autora na żywo i przeczytać łącznie 9 jego książek.
  • W przeczytanych przez mnie przez cały 2016 rok książkach aż 19 razy pojawiło się słowo mozaika. Jaki był najciekawszy cytat z tym słowem? Zobaczcie sami:
„Zobaczyłem ją jako doskonałą mozaikę, w której każda osoba odegrała przypisaną sobie rolę.” - Agatha Christie [„Morderstwo w Orient Expressie”]


***
Podsumowanie czas zakończyć. Przed nami nowy rok i nowe wyzwania. Jakie są Wasze refleksje po zakończonym roku? Analizowaliście dobór własnych książek? Jakie tytuły podbiły Wasze serca w 2016 roku? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię :) Każdy komentarz jest dla mnie wartościowy i pozwala mi się stale rozwijać. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej.

PATRONAT MEDIALNY

Copyright © 2016 Mozaika Literacka , Blogger